Copyright 2017 - Філія ПАТ "НСТУ" "Новгород-Сіверська регіональна дирекція "Сіверська". Використання матеріалів з сайту лише за умови гіперпосилання на trksiver.com.ua

Виставка у краєзнавчому музеї «Слово о полку Ігоревім» до 1025 – річчя хрещення Київської Русі

Автор Г.Король

 

Християнство зіграло важливу роль в історії нашої держави, житті суспільства, розвитку його культури, духовності та моралі. Та живим діючим осередком духовності для християн завжди були і будуть церкви. Нині в місті їх лише 3, а ось до революції їх було набагато більше. Наша знімальна група побувала на виставці "Новгород-Сіверщина православна" , яка відкрилась у краєзнавчому музеї "Слово о полку Ігоревім", і присвячена визначній даті 1025-річчю хрещення Київської Русі.

 

Те, що коли на цьому місці була церква, яка мала назву Воскресенська, ніщо не нагадує, та й людей, які б щось пам'ятали, вже не знайти. Таких загублених церков багато по всій Україні, у Новгороді-Сіверському їх близько 15. Саме їм і присвячена виставка "Новгород-Сіверщина православна", яка відкрилася у краєзнавчому музеї "Слово о полку Ігоревім",  в рамках реалізації завдань і доручень Президента України, щодо відзначення 1025 - річчя хрещення Київської Русі.

Ніна Авдієнко – завідуюча краєзнавчим відділом музею-заповідника «Слово о полку Ігоревім»:

«Ми вирішили показати, які будувалися церкви, як розвивалося православ'я на Новгород-Сіверщині. За тисячоліття в нашому місті,  в різний період було збудовано до 30 культових храмів, до революції збереглось близько 15».

Відвідувачі виставки мають змогу побачити унікальні фотографії вже неіснуючих православних храмів. Світлини Покровської, Воздвижинської, Варваринської та інших церков, зібрані по краплинах з різних джерел: старих путівників, архівів та особистих архівів мешканців. Ця виставка відкриває невідомі й дуже цікаві сторінки духовної спадщини Сіверщини різним поколінням сіверян.

Лідія Лисенко – відвідувачка виставки:«Згадую бабусині слова, що було багато церков в нашому місті: Благовіщенська, Воздвиженська, але я їх не пам'ятаю, тільки руїни бачила в 5 років. Прикро, що не збереглися церкви, але фотографії збереглися і всі ми приходимо, і дивимося».

Максим – відвідувач виставки: «Ми дізналися, які були церкви дуже давно. Я розповім своїм братам і сестрам про те, що я побував екскурсії та побачив які були церкви».

Хотілося б, щоб і в майбутньому слова російського імператора Олександра I були актуальними, коли він назвав Новгород-Сіверський Києвом у мініатюрі саме завдяки виблиску золотих куполів на світанку.

f t g m

счетчики