Copyright 2017 - Філія ПАТ "НСТУ" "Новгород-Сіверська регіональна дирекція "Сіверська". Використання матеріалів з сайту лише за умови гіперпосилання на trksiver.com.ua

Багата історія Новгород-Сіверського краю

Автор О.Кримова

Новгород - Сіверський край славиться своєю багатою історією, яка наповнена таємницями. Щоб їх розгадати щороку в місті на Замковій горі проводяться археологічні дослідження. Подробиці далі в сюжеті.

 

 

Як всім відомо, Н.-Сіверський край дуже багатий на історію, яка наповнена багатьма загадками і таємницями. Ось уже декілька років на Замковій горі проводяться археологічні дослідження. Метою розкопок цього року є продовження з'ясування ситуації зі збереженням культурного прошарку на території дитинця древньоруського міста. Згідно з археологічними звітами культурний прошарок на цій частині вважається знищеним. Та це не зовсім так.

Іван Кедун - доцент кафедри всесвітньої історії, археолог НДУ ім. М. Гоголя: " Дослідження об'єктів, починаючи з епохи Київської Русі і закінчуючи епохою козацтва продовжуються. Дана траншея захопила розкоп 61 року Івана Івановича Євдомахи. Ось вона. І траншею Андрія Васильовича Кузи, 80 рік, якщо я не помиляюсь. Інша частина траншеї потрапила в цілі археологічні об'єкти, різночасові комплекси, які ми і досліджуємо".

Цьогоріч в археологічних розкопках беруть активну участь студенти, викладачі, наукові співробітники, лаборанти 3 вузів: Чернігівського, Ніжинського та Брянського. Відкопано вже чимало історичних знахідок, які будуть детальніше досліджуватись в спеціальних лабораторіях.

Іван Кедун - доцент кафедри всесвітньої історії, археолог НДУ ім. М. Гоголя: "Знайдено більше 30 фрагментів, заготівок для свинцевих куль для мушкетів. Більше того, одна куля знайдена ціла, але вона бракована, з двох частин. Також маленькі монети,які називають «чешуйки». Знайдено декілька будівель, зараз їх 5, різночасових, найпізніший - 18 століття, ранній - 11 століття, ряд господарчих ям, в кінці траншеї ще продовжують розбирати. На другому розкопі, що знаходиться за пам'ятником, 4 будівлі, приблизно 10 - 18 ст".

Тож археологічні дослідження тривають і сподіваємось, що Сіверська земля розкриває перед нами нові історичні сторінки.

f t g