Copyright 2017 - Філія ПАТ "НСТУ" "Новгород-Сіверська регіональна дирекція "Сіверська". Використання матеріалів з сайту лише за умови гіперпосилання на trksiver.com.ua

До Дня скорботи

Автор О.Кримова

Минули десятиліття з того часу, коли стихли бої ВВв на нашій землі. У пам'яті тих, кому довелось її пережити, назавжди залишиться військовий важкий час.

Саме нашому народу завдячує увесь світ за мужність і героїзм, виявлені у смертному двобої з фашизмом. Це були жахливі часи для всіх жителів країни. Скільки було пролито крові, скільки сліз матерів, скільки переживань та скільки загиблих забрала Велика Вітчизняна війна. Але з кожним роком все віддаляються від нас ті події та стає менше очевидців. Станом на 1 червня 2013 року в Новгород-Сіверському районі учасників війни нараховується 1827 осіб та 3086 осіб, які мають статус «дитина війни».

Микола Кливенок - голова Н.-Сіверської ради ветеранів України: "154 інваліди війни, з тих, хто дійсно воював і брав участь у війні - 71 чоловік, учасників бойових дій усього 11 чоловік, тих, хто дійсно воював і пройшов війну, залишилось 12 чоловік."

Соціальний захист такої категорії людей залишається актуальним питанням сьогодення. Цій проблемі велику увагу надає і держава. Ветеранам війни надаються пільги на оплату житлово-комунальних послуг, безкоштовний проїзд усіма видами міського пасажирського транспорту.

Сільвія Сергієнко - начальник відділу персоніфікованого обліку пільгових категорій населення управління соціального захисту РДА: "Пільги надаються інвалідам війни у розмірі 100%, учасникам бойових дій - 75%, учасникам війни та членам сім'ї загиблого - у розмірі 50%. Статус «дитина війни» має особа, яка є громадянином України та якій на час закінчення другої світової війни було менше 18 років. Особи, які мають статус «дитина війни», згідно з Законом України «Про соціальний статус дітей війни», встановлено пільги у розмірі 25% за плату користування комунальними послугами."

В кожній сім’ї пам’ять про цю війну буде жити завжди, адже в кожній з них чи то прадід, чи то прабабуся були її свідками, і на все життя у них лишилась тавро Великої Вітчизняної війни. Тож схилимо голову перед мільйонами невинних жертв, яких забрала війна. Слава їм, вічна і світла пам’ять.

f t g