Copyright 2017 - Філія ПАТ "НСТУ" "Новгород-Сіверська регіональна дирекція "Сіверська". Використання матеріалів з сайту лише за умови гіперпосилання на trksiver.com.ua

Американські волонтери в таборі «Десна» організували відпочинок для українських дітей

Автор О.Кримова

Нещодавно в таборі «Десна» поблизу с. Бирине п’ять днів працював табір «Ковбої і козаки», який організовується другий рік поспіль американськими волонтерами. Вони і проводили заняття з дітьми на різні теми.

Лері – директор табору волонтерів: «Тут ми створили американсько-англійській табір для дітей. Це здоровий табір. У нас є уроки про здорове харчування, ВІЛ/СНІД, алкоголь. Є уроки про інші країни, щоб діти знали не тільки про Америку та Україну, а також про Голландію, Фінляндію і інші. Ми навчаємо дітей грати в американський спорт: американський футбол, бейсбол.»

Діти, які відпочивали в таборі, були з Семенівки, Конотопа, Чернігова, Новгорода-Сіверського. Вони були поділені на команди - це було видно по кольору футболок, які, до речі, фарбували самі. Ранок починався з зарядки, яка проводилась всіма учасниками по черзі, що допомогло більше зблизитись і потоваришувати між собою. Розпорядок дня розрахований по хвилинах, тому тут дітей, які нічим не займаються, ми не зустріли.  Проводились ігри, метою яких було сформувати колектив.

Пол – волонтер: «Мета цих занять: навчити дітей самоповаги і поваги до інших, тому що в поняття «здоровий спосіб життя» входить не тільки заняття спортом і правильне харчування, але і правильне ставлення і до себе, і до оточуючих. На цих заняттях ми розповідаємо дітям, що таке дискримінація, що таке стереотип і пояснюємо, як треба ставитись до людей з різних груп, як правильно реагувати на ці групи, в яких групах знаходяться люди, тому що всі ми знаходимось в різних групах.»

Діти не тільки вчились американським традиціям, але і самі показували українські звичаї: смаження сала на вогні. Найголовнішою метою таких зустрічей було поглиблене вивчення дітьми англійської мови. Від перебування в таборі у всіх присутніх залишились тільки яскраві враження.

Марія Косова: «Дуже цікаві заняття. Ми вчимо про різні країни, про корисну їжу.»

Аліна Асмаковська – вчитель англійської мови з смт Семенівка: «Цього року я привезла 11 дітей. Це діти 15-16 років. Діти неймовірно щасливі. Ми хочемо, щоб це було традицією. Готові приїжджати кожен рік. Ми вдячні дуже новгород-сіверцям за теплий прийом.»

Олена Мохір вчитель англійської мови м. Конотоп: «В таборі «Ковбої і козаки» дуже приємна і дружня атмосфера. Діти тут ожили після напруженого року навчання в школі.»

Тож будемо сподіватись, що такі зустрічі в таборі «Десна» стануть традицією нашого краю.

f t g