Copyright 2017 - Філія ПАТ "НСТУ" "Новгород-Сіверська регіональна дирекція "Сіверська". Використання матеріалів з сайту лише за умови гіперпосилання на trksiver.com.ua

Депутати заборонили підліткам до 16 років самостійно відвідувати розважальні заклади

Автор Н.Приходько

16 травня 2013 року Верховною Радою України було ухвалено зміни до Закону України "Про охорону дитинства". 8 червня він набрав чинності, тому з цього часу підліткам до 16 років заборонено перебувати у закладах відпочинку у нічний час без супроводу дорослих.

В Україні вводиться так звана «комендантська година». Відтепер українським підліткам віком до 16 років у нічний час забороняється відвідувати клуби, ресторани та кафе без супроводу дорослих.

 

Тамара Щепочкіна – начальник Н.-Сіверського районного управління юстиції: «Даний закон набрав чинності з 8 червня. Ним передбачено, що діти віком до 16 років не можуть без супроводу батьків, або одного з них перебувати у закладах громадського харчування, у торгівельно-розважальних закладах у нічний час з 22 години до 6 години.»

Тобто власники закладів мають право пустити підлітка у свій заклад або з одним із батьків, або з законним представником дитини. Для того, щоб переконатися: досягла дівчина чи юнак 16-го віку - у них працівники правоохоронних органів мають право перевірити документи, що засвідчують особу. За не виконання умов законопроекту для власників нічних закладів вводиться адміністративна відповідальність.

Тамара Щепочкіна – начальник Н.-Сіверського районного управління юстиції: «Кодексом України «Про адміністративні правопорушення» передбачено, що власники закладів, які будуть порушувати норму, яка встановлена Законом України «Про охорону дитинства», будуть притягнуті до адміністративної відповідальності стягненням штрафу у розмірі від 20 до 100 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, а саме - від 340 гривень до 1700.»

Ми поцікавились у мешканців міста, чи подобається їм цей законопроект. Поза камерою підлітки зізналися, що не дуже хотіли би перебувати у закладах відпочинку під наглядом дорослих. Останні законом задоволені.

Будемо сподіватися, що така заборона стане, дійсно, мірою виховання молоді та сприятиме зниженню рівня підліткової злочинності.

f t g