Copyright 2017 - Філія ПАТ "НСТУ" "Новгород-Сіверська регіональна дирекція "Сіверська". Використання матеріалів з сайту лише за умови гіперпосилання на trksiver.com.ua

В Н.-Сіверському відбулось Міждержавне літературно-мистецьке свято "Нетлінне «Слово..."

Автор О.Крымова

18 травня в Н.-Сіверському відбулось Міждержавне літературно-мистецьке свято "Нетлінне «Слово...".

Воно стало вже візитною карткою нашого міста і району. Знаковою подією цього дня стало урочисте відкриття свята на міському стадіоні в якому взяли участь представники влади міста та району, гості з Чернігова, Шостки, та Російської федерації.

У святковому заході взяли участь в. о. заступника голови Чернігівської обласної державної адміністрації Юрій Музика, директор департаменту культури та туризму національностей та релігій Чернігівської обласної державної адміністрації, заслужений діяч мистецтв України Сергій Моїсієнко, ректор інституту історії, етнології та правознавства ім. Лазаревського, Чернігівського національного педагогічного університету ім. Т.Шевченка, професор Олександр Коваленко, голова Новгород-Сіверської райдержадміністрації В’ячеслав Кауфман, голова Новгород-Сіверської районної ради Віктор Душин, голова міської ради Сергій Пунтус, делегація м. Шостка, шосткинський міський голова Микола Нага та відомий російський письменник Юрій Сбітнєв, делегація Брянської області, заступник голови Погарського району Брянської області Ігор Коваленко, делегація Московської області та перший заступник голови міста Чехов Володимир Шитов, головний лікар Чернігівської обласної дитячої лікарні, депутат обласної ради Олександр Карета.

Розпочалась святкова програма традиційно з літературних читань, присвячених Дню слов'янської писемності та мови. На березі Десни біля пам'ятника Ярославні лунали пісні записані в різних регіонах Чернігівщини. Також учасники заходу декламували вірші як власні, так і відомих поетів. Близько одинадцятої біля готелю "Слов'янський" представники влади міста та району зустрічали запрошених на свято гостей з Чернігова, Шостки, та Російської федерації. Після зустрічі офіційна делегація рушила до пам'ятника Жертвам фашизму, де вшанували пам'ять загиблих у роки ВВВ та поклали квіти. Перебуваючи на території Спасо-Преображенського монастиря гості зайшли до храму та поставили свічки. Делегати також відвідали музей-заповідник "Слово о полку Ігоревім", ознайомились з музейними експонатами.

Знаковою подією цього дня стало урочисте відкриття Міждержавного літературно-містецького свята «Нетлінне «Слово…» на міському стадіоні.

Під час виступу в. о. заступника голови Чернігівської обласної державної адміністрації Юрій Музика зазначив: «Головною метою цього свята є популяризація видатної пам’ятки вітчизняної літератури, зміцнення культурних зв’язків між українським, російським та білоруським народами. Обласна державна адміністрація приділяє постійну увагу питанню збереження розвитку історичної спадщини Чернігово-Сіверського краю». Також він додав, що за словами Президента України Віктора Януковича «Національна культура, спадщина, її неперервний зв’язок із сучасністю створюють міцне підґрунтя для будови незалежної України, відродження духовності, плекання історичної пам’яті народу».

Користуючись нагодою, напередодні святкування всеукраїнського дня робітників культури і майстрів народного мистецтва, який відзначається 19 травня Юрій Музика привітав всіх працівників галузі «Зичу вам міцного здоров’я, родинного затишку, натхнення, творчої праці на благо рідного краю».

Після офіційного відкриття міждержавного літературно-містецького свята «Нетлінне «Слово…» офіційна делегація, гості та жителі міста Новгород-Сіверський мали змогу переглянути концертну програму за участю провідних творчих колективів області та аматорів музичного мистецтва, а також інші урочистості, приурочені видатній пам’ятці давньоруської літератури.

В рамках святкування міждержавного літературно-мистецького свята "Нетлінне «Слово…" на міському стадіоні розгорнулось "Містечко майстрів", приурочене також і до Всеукраїнського дня робітників культури і майстрів народного мистецтва.

Працював табір історичної реконструкції часів Київської русі, були представлені ремесла, похідний табір слов'янських і скандинавських воїнів, копії шоломів часів Київської Русі. Табір ознайомив жителів міста з історією. Можна було побачити побут похідного табору, польову кухню, бої.

Приїхали на фестиваль "Нетлінне слово" майстри з Шостинського, Семенівського районів та з міста Чернігів, працювала експозиція музею "Слово о полку Ігоревім", виставка художників та виставка територіальних громад. Було представлено багато робіт, кожен художник показував свою персональну техніку, хтось малює, дотримуючись українських традицій, хтось за покликом душі. Сіверяни мали змогу побачити роботи не одного народного об'єднання та центру ремесел з міста Чернігів.

f t g