Copyright 2017 - Філія ПАТ "НСТУ" "Новгород-Сіверська регіональна дирекція "Сіверська". Використання матеріалів з сайту лише за умови гіперпосилання на trksiver.com.ua

Святкування Дня Перемоги у Н.-Сіверському

Автор Т.Лось

Святкування Дня Перемоги у Н.-Сіверському кожного року майже тотожне. Кожного року йде колона, потім мітинг біля Вічного Вогню, звучать привітання, потім покладання квітів. Навіть обличчя бачимо одні й ті самі. Лише одне ніколи не повторюється - сивочолих солдатів Другої Вітчизняної на площі стає помітно менше з кожним роком. Пустіють почесні місця, підготовлені спеціально для них навпроти святкової трибуни. І це вже не зворотно. Не повернеш їх ніколи. Більшість з них, що років п'ять тому збиралися на свято, вже відлетіли у вічність, частина не в змозі прийти через вік і хвороби. Саме цим відважним людям найперші слова вдячності пролунали з трибуни.

Сергій Пунтус – міський голова: «Низько вклоняємось та глибоко вшановуємо ветеранів, які на своїх плечах винесли тягар війни, які підняли країну в післявоєнні роки».

Про втрати, що понесла наша Сіверщина у воєнні роки, говорив у своїй промові очільник району В'ячеслав Кауфман. Він відзначив, що пам'ятати потрібно тих, хто не повернувся, а тих, хто залишився, маємо шанувати і уважніше до них ставитись.

В’ячеслав Кауфман – голова Н.-Сіверської райдержадміністрації: «Давно відгриміли залпи війни. Суворий час Великої Вітчизняної став надбанням історії. Та скільки б ще не минуло часу, та поки на землі існуватиме українська нація, у цей день країна вклонятиметься вам, солдати перемоги».

Хвилиною мовчання вшанували всіх ветеранів, яких вже немає серед нас.

Вітав зі святом і голова районної організації ветеранів України Микола Кливенок. З привітальною промовою звернувся до присутніх військовий комісар Олег Отрощенко. Традиційно найменшенькі, вихованці районного будинку школярів, декламували вірші про Перемогу і про подвиг народний у воєнні роки.

Завершив урочисту частину Державний гімн. А потім квіти, квіти, квіти. До обелісків, до вогню. Як нагадування нащадкам і вдячність загиблим: пам'ятаємо. І остання шана від військових військовим.

Вогняне море тюльпанів лягло і до інших пам'ятників воїнам-визволителям. Вже традиційно біля меморіалу "Жертвам фашизму" отець Мойсей відслужив поминальну панахиду.

Наприкінці у своїй промові отець Мойсей відзначив, що великої уваги і допомоги потребують ті ветерани, що ще живі. Бо колись вони жертвували заради всіх наступних поколінь, а тепер настала черга віддавати їм борг - свою вдячність і шану. Далі свято продовжилось концертом на міському стадіоні і спортивними змаганнями. А на сивочолих дідусів і бабусь вже чекала польова каша, де вони  змогли б поспілкуватись, поговорити, згадати.

{youtube}4wHe_KCg96g{/youtube}

f t g