Copyright 2017 - Філія ПАТ "НСТУ" "Новгород-Сіверська регіональна дирекція "Сіверська". Використання матеріалів з сайту лише за умови гіперпосилання на trksiver.com.ua

Особистий прийом прокурора Чернігівської області

Автор Г.Король

Важливе значення для громадян держави має захист їх прав та законних інтересів, забезпечення об'єктивного розгляду їхніх заяв і скарг. За юридичною допомогою населення нерідко звертається до органів прокуратури. Так вчора жителі нашого району мали нагоду звернутися до прокурора області Максима Говорухи з питань, які входять до компетенції прокуратури, під час його особистого прийому громадян у місті Н.-Сіверський.

 

З питання забезпечення свого права на соціальний захист щодо отримання пенсії, яке гарантує ст. 46 Конституції України, особисто до прокурора Чернігівської області звернувся мешканець нашого району. Така можливість для кожного жителя Новгород-Сіверщини була представлена вчора, 20 березня. Адже в Н.-Сіверській районній прокуратурі відбувся особистий прийом громадян з особистих питань, які проводив прокурор області Максим Говоруха.

Максим Говоруха - прокурор Чернігівської області: "Були поставлені запитання про передачу до трудового архіву документів колишнього ТОВ "Україна". Це дуже важливе питання,  і на мій погляд, і на думку особи, яка звернулась. Тому що зараз громадянам, які вже підійшли до пенсійного віку, необхідно отримувати пенсію, а для цього необхідна довідка з трудового архіву про нарахування  та обрахування заробітної плати. Я вже поспілкувався з головою районної ради, з першим заступником голови райдержадміністрації з цього приводу, і мене запевнили, що стосовно цього питання будуть вжиті заходи".

Такі справи прокурор області бере під власний контроль, вивчає всі матеріали, надає певні доручення. Громадянин в такому випадку отримує відповідь за його особистим підписом та у такий термін.

Максим Говоруха - прокурор Чернігівської області: "Законом України "Про звернення громадян" передбачено, якщо звернення потребує перевірки, то термін складає 30 днів, якщо не потребує - то 15 днів. Якщо ж питання не належать до нашої компетенції, то в п’ятиденний термін ми повинні переслати його компетентним органам".

Н.-Сіверський район  - один з найвіддаленіших куточків Чернігівської області, і не у кожної людини є можливість за потреби поїхати до обласного центру. Отож, у звичайних громадян завжди є можливість звернутися до вищого керівництва, не виїжджаючи за межі свого району.

Максим Говоруха - прокурор Чернігівської області: "Я планую такі виїзди з питань особистого прийому громадян раз на місяць, а взагалі прийомний день у мене кожного вівторка. Це є наш обов’язок  -  допомогти та, можливо, поновити конституційні права громадян".

Саме виїзди на місця та безпосереднє спілкування з керівником обласного рівня для жителів району є корисними для налагодження взаємодії влади та громади.

{youtube}ubJ1O_WusiI{/youtube}

f t g