Copyright 2017 - Філія ПАТ "НСТУ" "Новгород-Сіверська регіональна дирекція "Сіверська". Використання матеріалів з сайту лише за умови гіперпосилання на trksiver.com.ua

Реорганізації навчальних закладів району

Автор Н.Скляренко

З 28 шкіл району 20-малокомплектні. Демографічна ситуація в районі не покращується, а тому наповнюваність класів з року в рік меншає. Маленькі школи потребують значного фінансування і є збитковими для держави. Вихід із ситуації лише один - закриття загальноосвітніх закладів, де у класах по 2-3 учні. Такі питання розглядали на відкритому засіданні координаційної ради з питань складання регіонального плану формування освітніх округів та модернізації мережі загальноосвітніх навчальних закладів.

 

Засідання координаційної ради розпочалось з найболючішого питання - необхідності закриття малокомплектних шкіл району.Головна причина - катастрофічна демографічна ситуація, кількість учнів з кожним роком зменшується.

Павло Плотніков - заступник голови райдержадміністрації з гуманітарних питань: "Стан освітянської галузі нас з вами мало чим може  задовільнити. В першу чергу, це стосується постійного недофінансування, як наслідок зношення матеріально-технічної бази, погіршення кадрового потенціалу навчальних закладів. Це повязано з тим, що у нас з вами катастрофічно зменшується кількість дітей, тобто демографічний стан як району, так і в цілому області постійно погіршується."

Питання реорганізації навчальних закладів постало на часі і його слід вирішувати. З цим погодилися і директори шкіл, і сільські голови, бо з 28 функціонуючих шкіл району 20 є малокомплектними.

Ірина Зюзько - начальник відділу освіти районної державної адміністрації: "Серед шкіл першого ступеня, наприклад, у Кіровській школі на сьогодні 5 учнів, в Мамекинській школі - 5 учнів. з 11 шкіл І-ІІ ст. 9 є малочисельні, у Ларинівській на сьогодні -11 учнів, у Фаївській школі -11 учнів, у Михальчино-Слобідській -14 учнів, з 14 шкіл І-ІІІст. лише 6 шкіл району мають більше 100 учнів."

Загалом же в наступному навчальному році планується закриття Кіровської ЗОШ І ст., Михальчино-Слобідської ЗОШ І-ІІ ст. та Ларинівської і Шептаківської шкіл. В навчальний заклад першого ступеня переведуть Фаївську школу. Старшу ланку мають прибрати в Попівській та Кам’янсько-Слобідській школах. Такі кроки вимушені,- звучало на засіданні, і з фінансової точки зору вкрай необхідні.

Оптимізація навчальних закладів викликала бурхливу дискусію, проте з тим, що освіта району потребує змін, погодились всі.

{youtube}ExQ3Bzd5TJQ{/youtube}

f t g