Copyright 2017 - Філія ПАТ "НСТУ" "Новгород-Сіверська регіональна дирекція "Сіверська". Використання матеріалів з сайту лише за умови гіперпосилання на trksiver.com.ua

Шевченківські читання

Автор Н.Скляренко

Зазвичай на початку березня вся українська громадськість вшановує пам'ять геніального сина українського народу Тараса Шевченка. З нагоди 199-річчя великого Кобзаря в райметодкабінеті пройшли Шевченківські читання, на яких гортали сторінки поезії Тараса Григоровича, говорили про значний внесок Шевченка у світову літературу.

«Тарас Шевченко – символ і гордість українського народу», - з таких слів розпочались Шевченківські читання в Н.-Сіверському районному методичному кабінеті. Кобзарева поезія зібрала разом вчителів-філологів та учнів, аби вкотре заявити про геніальну постать Т.Г.Шевченка. Вчитель української мови та літератури Лизунівської ЗОШ Олена Коврижко сказала про нього так:

«Він не тільки писав українською мовою, а він виборював право на існування української мови, української літератури, української культури, яка була під знаком його душевного менталітету, а душа і духовність Т.Г.Шевченка – це правда. Він у своїх творах скаже, «Ми просто йшли; у нас нема зерна неправди за собою».

Більш ніж 100 віршів Шевченка стали піснями. Тому на засіданні лунали українські пісні. Вчителі-філологи розкривали у своїх доповідях чарівний світ шевченкового слова, а учні з Новгород-Сіверської гімназії №1 показали присутнім декілька сценнівок з дитинства Тараса. Учні з Новгород-Сіверської ЗОШ І-ІІІ ст. №2 декламували вірші Кобзаря. На Шевченківських читаннях лунала і власна учнівська поезія та вірші написані вчителями, які було присвячено славетному синові українського народу Тарасу Шевченку.

«Ми чуємо тебе, Кобзарю, крізь століття», - йшлося на заході. Учасники читань вкотре довели, що влучне слово Шевченка і досі не втрачає своєї актуальності, а сам поет є гордістю України.

{youtube}PGO7BpFvmCM{/youtube}

f t g