Copyright 2017 - Філія ПАТ "НСТУ" "Новгород-Сіверська регіональна дирекція "Сіверська". Використання матеріалів з сайту лише за умови гіперпосилання на trksiver.com.ua

70-ті роковини трагедії в хуторі Боєць

Автор І.Радковець

Мітинг пам'яті жертв війни відбувся в хуторі Боєць біля меморіального комплексу. 70 років минуло з дня трагедії, коли страшна доля спіткала жителів хутора, яких було спалено фашистами 10 березня 1943 року.

Найстрашніша доля спіткала жителів невеличкого хутора, який 10 березня став ще однією Поліською Хатинню. З дня тієї жахливої трагедії минуло 70 років.

В’ячеслав Кауфман – голова райдержадміністрації: «Кажуть, що людська пам’ять згодом слабшає, можливо, тільки я певен, що пам’ять про безвинно закатованих мирних жителів: людей похилого віку, жінок і дітей не дає спокою в серцях живих. Ми зібралися біля меморіального комплексу «Жертвам фашизму», щоб віддати данину пам’яті тим, хто загинув від рук фашистських катів, поліг на полі брані в роки Великої Вітчизняної війни».

Небагатьом свідкам трагедії, які дивом врятувались від смерті, ті події запам’ятались назавжди. В той день фашистські карателі знищили 168 жителів.

Іван Шульга – голова Н.-Сіверської організації Української Спілки ветеранів Афганістану: «Ми будемо вшановувати пам’ять прадідів, дідів і людей, які загинули в 1943 році в хуторі Боєць. Велика їм пошана, слава».

Віктор Петруков – голова Орлівської сільської ради: «Ми кожного року збираємось, щоб вшанувати пам’ять загиблих жителів села Зелений Гай. Саме в цей день 70 років тому, за допомогу партизанам, фашисти оточили, зігнали всіх до колгоспної ферми і спалили. Тож давайте завжди пам’ятати про лихоліття війни, і щоб воно ніколи не повторилося».

Символом вічної пам’яті жертв фашизму в селі, що нині носить назву Великий Гай, є братські могили та пам’ятник, які ще довго будуть нагадувати майбутньому поколінню жахливу історію. До братських могил та меморіального комплексу, на якому викарбувані імена кожного, хто загинув, клали квіти. Отець Сергій відслужив панахиду. Кожного року небайдужі односельці збираються біля меморіального комплексу, щоб схилити в скорботній зажурі голови.

До 70 роковин трагедії, що спіткала жителів хутора Боєць, в орлівському навчально-виховному комплексі було проведено захід, під час якого згадували ті страшні події, які назавжди позначились на історії Новгород-Сіверського району. Учні читали вірші, співали пісні про загиблих.

{youtube}DvNo6qCbFDw{/youtube}

f t g