Copyright 2017 - Філія ПАТ "НСТУ" "Новгород-Сіверська регіональна дирекція "Сіверська". Використання матеріалів з сайту лише за умови гіперпосилання на trksiver.com.ua

Колишні воїни-афганці зустрілися з майбутніми медиками

Автор Н.Даценко

Зустріч афганців з студентами медичного училищаНа жаль, дуже багато не повернулося з тієї війни. 22 роки, що минули відтоді, як війська були виведені з Афганістану,притупили біль втрати, але не прибрали його зовсім. Колишні студенти Новгород-Сіверського медичного училища, потім воїни - афганці, нині лікарі Іван Черненко і Сергій Кириєнко були запрошені на зустріч з майбутніми медиками.

Говорили про Афганістан і той досвід, що там здобули, втрати, що зазнали, і усвідомлення того, що найцінніше - це коли немає війни. «Щось видокремити, - зазначає Сергій Кириєнко, - складно, бо усі операції були важкі. А ще пустеля - палюча, зневоднена.

Сергій Кириєнко - колишній воїн-інтернаціоналіст, лікар: "Найважче - втрата командира. Рятував його, але не вийшло, серйозне поранення було. Навчилися цінувати воду, плече товариша. Бувало, що по 3-5 діб без води і їжі".

Іван Черненко також серед багатьох страшних спогадів згадує спрагу і важкі умови, коли в шпиталі розрахованому на 50-х лікувалося 450 хворих.

Іван Черненко- колишній воїн-інтернаціоналіст, лікар: "Найпам’ятніше - це спрага. Тут такого не відчуєш. Згадую, як цілий день на спеці йшли вгору. Цілий день.»

А щодо теперішніх висловлювань стосовно безглуздості тієї війни і Сергій Кириєнко, і Іван Черненко кажуть, що і тоді так думали, і зараз вони не змінили свого ставлення до Афгану. Впевнені, що виконували інтернаціональний обов'язок.

Іван Черненко- колишній воїн-інтернаціоналіст, лікар: «Ми пишаємося, що там були,але є вислів: «Був в Афганістані - пишайся, ні – радій». Нехай молодь не знає тих труднощів, що були у нас. Нехай не повториться війна, аби жили у мирі".

Сергій Кириєнко - колишній воїн-інтернаціоналіст, лікар: « Найголовніше – щоб не було війни».

f t g m

счетчики