Copyright 2017 - Філія ПАТ "НСТУ" "Новгород-Сіверська регіональна дирекція "Сіверська". Використання матеріалів з сайту лише за умови гіперпосилання на trksiver.com.ua

Меморіал «Спаленим селам всієї України» встановлять у Корюківці

Автор Т.Лось

2 березня минає 70 років з дня найстрашнішої за всю ІІ світову війну каральної операції фашистських окупантів, під час якої загинуло, за різними джерелами, близько 7 тис. мирних жителів Корюківки. Цьогоріч вперше на державному рівні заговорили про цю трагедію. Довго замовчувані події 70-річної давнини 1-2 березня 1943р. відтепер визнані найстрашнішою каральною операцією фашистських окупантів часів ІІ Світової війни. Цьогоріч вперше вирішено вшанувати пам'ять загиблих корюківчан і на державному рівні. Про це зазначив очільник області Володимир Хоменко під час прес-конференції.

Володимир Хоменко - голова Чернігівської облдержадміністрації

Та трагедія, яка мала такі сторони, про які історія і новітня, і та, радянська, яка була, замовчують. Взагалі дуже багато конверсійних питань і цих базових речей, про які говорила історіографія комуністична, вони багато в чому не співпадають з реальністю фактів. Але ще багато роботи, яка повинна бути пророблена істориками і потім аналітиками: а що ж все таки відбулось.

Володимир Миколайович зауважив, що пам'ятник, який встановлять у Корюківці, - це інтегроване, концентроване розуміння всіх втрат населення України в часи ІІ світової.

Володимир Хоменко - голова Чернігівської облдержадміністрації

На Чернігівщині у нас спалено 48 сіл. І ми, як концентрацію всієї цієї людської болі, зосередимо цей пам'ятник у Корюківці. І буде передбачено, що там буде перепоховання, і земля з тих місць, де загинули люди, з тих місць, де були спалені села. І частинка комплексу буде називатись «Спаленим селам всієї України».

Навіть майже 70 років, що віддаляють нас від воєнних лихоліть, не вистачило, щоб відповісти, хто ж винен у людських трагедіях, в незліченній кількості вбивств, чому стільки жертв було саме на Україні. На це протягом багатьох десятиріч шукають відповіді історики та науковці. Кожного разу трактуючи події воєнних років в залежності від режимів, влади та ідеології, яка існує  в той чи інший проміжок часу. Проте, пам'ять про безвинно загиблі душі має жити, як нагадування, як попередження, що війна - це найстрашніше, і вона свої жертви не обирає за якимись окремими ознаками. Під колеса тієї машини смерті  може потрапити будь-хто.

{youtube}AeRXjioxxVs{/youtube}

f t g