Copyright 2017 - Філія ПАТ "НСТУ" "Новгород-Сіверська регіональна дирекція "Сіверська". Використання матеріалів з сайту лише за умови гіперпосилання на trksiver.com.ua

Зупинимо разом туберкульоз та СНІД

Автор Т.Лось

Епідемія СНІДу та туберкульозу триває та набирає загрозливіших рис. Туберкульоз, що виявляється останніми роками, все частіше має форму мультирезистентну (тобто стійку до більшості відомих антибіотиків) та ВІЛ-асоційовану. На засіданні координаційної ради, що пройшла у вівторок, вирішували, яким чином і що треба зробити в районі, щоб призупинити поширення туберкульозу та СНІДу.

Павло Плотніков - заступник голови РДА з гуманітарних питань: "Епідемія туберкульозу, як в районі, так і в області та державі, є реальністю. Ви повинні це усвідомлювати. Кожного року фіксуємо випадки захворювання на туберкульоз, в тому числі серед населення працюючого та населення працездатного віку. Тобто, треба усвідомити, що туберкульозом хворіють у нас не тільки люди, які з так званих асоціальних груп."

Зупинити епідемію туберкульозу можна лише єдиним шляхом - максимально обстежити населення, особливо тих, хто входить до груп ризику, і пролікувати виявлених хворих.

Раїса Дмитрієва - районний фтизіатр: "Зараз у нас по селам працює пересувний флюорограф, ми обстежуємо, в першу чергу, групи ризику, тобто це непрацюючі, п'яниці. Нам дуже важко їх обстежувати."

Заклики медиків до щорічних медоглядів, зокрема проходження працівниками різних установ та організацій флюорографічного обстеження, часто-густо натикаються на глуху стіну непорозуміння, як збоку керівництва, так і самих працівників.

Раїса Дмитрієва - районний фтизіатр: "Начальник ПМК-86 ( я з ним вчора особисто говорила по телефону) зовсім сказав, що в них зовсім цією проблемою ніхто не займається. Як на мене, не повинно так бути. Туберкульоз - це наша спільна проблема."

Обстеження на флюорографію, що знаходиться в районній лікарні, здоров'ю не зашкодить, запевняють медики, бо пацієнт при обстеженні отримує опромінення у рази менше допустимої норми.

Микола Новик - головний лікар Н.-Сіверського відділення Корюківського міжрайонного управління Головного управління Держсанепідслужби у Чернігівській області: "Для порівняння можу сказати так, якщо людина зламала руку, ногу, і їй робиться кілька знімків, то людина завжди отримує 5-10 рентген, стосовно нашого апарату -  він дає опромінення в 10 разів менше. 100 знімків такого апарату - це буде тільки наближено до максимально допустимої дози. Небезпеки опромінення тут дійсно нема."

Обговорювали на засіданні і всі можливі профілактичні заходи, потрібні для попередження поширення в районі ВІЛ/СНІДу. Було запропоновано створити недержавну громадську організацію, яка б опікувалась і допомагала людям, що вже мають ВІЛ-статус, а також тим, хто входить до груп ризику (молодь від 25 до 45 років, ін'єкційно-залежні наркомани і т.д.). Але для створення такої організації в маленькому містечку, де всі знають один одного, хворі на ВІЛ/СНІД з відомих причин не хочуть розголошувати свій діагноз. Нашому суспільству ще дуже далеко до толерантного ставлення до таких хворих. Якщо є зацікавлені та бажаючі посприяти створенню такої необхідної в районі організації, їх всіляко підтримають члени ради. Йшлося на засіданні також і про сприяння поширенню будь-якої інформації в організаціях та установах району.

Андрій Недашковський - завідуючий інфекційним відділенням Н.-Сіверської ЦРЛ: "У всіх організаціях мають бути наочні посібники про ВІЛ/СНІД та про наш кабінет довіри."

І знову "Моя хата скраю". Чому проблема розповсюдження інфекцій, які забирають життя досить молодих людей, не цікавить доти, доки людина не зіткнеться сама з хворобою віч-на-віч і тоді вже шукає винних? Туберкульоз та ВІЛ/СНІД вважаються соціальними інфекціями, а не медичними, бо залежать від свідомого ставлення до власного здоров'я всього суспільства. І побороти їх можна лише разом.

{youtube}R_HJDqP6JZc{/youtube}

f t g