Copyright 2017 - Філія ПАТ "НСТУ" "Новгород-Сіверська регіональна дирекція "Сіверська". Використання матеріалів з сайту лише за умови гіперпосилання на trksiver.com.ua

Вшанування пам’яті козацького полковника Івана Богуна

Автор І.Радковець

Вже не один рік поспіль 17 лютого одному з пагорбів, що височіє між селом Комань та містом Н.-Сіверський, на символічній могилі збираються козаки, громадcькість, місцева влада. І цей рік не став винятком. До могили Івана Богуна приїхали отамани з Сумської, Чернігівської областей та Росії.

Іван Богун - полковник, герой України, видатний військовий діяч визвольної війни. 17 лютого на місці його ймовірної загибелі, на одному з пагорбів, що височіє між селом Комань та містом Н.-Сіверський, на символічній могилі зібрались козаки, громадськість, місцева влада.

Павло Плотніков - заступник голови РДА з гуманітарних питань: "Все своє життя він присвятив боротьбі за незалежність народу, за відстоювання прав всієї української нації. Понад 300 років народної пам'яті він залишається в піснях і думах, в переказах, в історичних хроніках"

Іван Богун - благородний шляхтич, смілива, сильна людина, відважна і завзята, Вінницький полковник ,наказний гетьман України, який вразив світ своїм героїзмом. Вшанувати пам'ять, поговорити про героїчні вчинки Івана Богуна приїхали козаки з Сумської, Чернігівської області та Росії.

Перто Лякун - почесний отаман Стародубського козачого полку:"Полковник Богун - це той лицар, котрий стояв за віру нашу православну, за нашу єдність, за те, щоб ми жили та процвітали. Дай Бог, щоб таких полковників було все більше і більше. Якщо ми шануємо таких полковників, то ясно стало: козацькому роду немає переводу."

Голова Команської сільської ради Любов Акуленко подякувала за зустріч на Команській землі. Почесні отамани з Шостки, Стародуба, Чернігова, Городні розповідали про лицаря козаччини Богуна. Заупокійну літію за спочилим героєм відслужив отець В'ячеслав, присутніми під час зустрічі були учні гімназії №1.

Владислав Білий - учень 8 класу Н.-Сіверської гімназії №1: "Одним з найяскравіших воїнів нашого народу проти Польщі був Вінницький полковник Іван Богун. Він був майстер та захисник міст, які він перетворював на неприступні фортеці. Жодному іншому діячеві Хмельниччини не вдавалося отримувати полковницький пірнач протягом 15 років, бути обраним тричі наказним гетьманом і здобути стільки перемог, що навіть вороги називали його світлим козацьким лицарем, тобто залізною людиною."

Ім'я Івана Богуна назавжди залишилось у пам'яті нащадків, сьогодні його ім'я з гордістю носить Київський військовий ліцей, а патріотизм полковника Богуна надихає сучасних військових на виконання своїх обов'язків.

{youtube}6uGcJZXaZpo{/youtube}

f t g