Copyright 2017 - Філія ПАТ "НСТУ" "Новгород-Сіверська регіональна дирекція "Сіверська". Використання матеріалів з сайту лише за умови гіперпосилання на trksiver.com.ua

24 річниця виведення військ з Афганістану

Автор Н.Скляренко

В День вшанування учасників бойових дій на території інших держав та з нагоди 24-ї річниці виведення радянських військ з Республіки Афганістан в Н.-Сіверському районі пройшов ряд заходів. В цей день воїни-інтернаціоналісти мали змогу поспілкуватись, поділитись проблемами, відсвяткувати чергову річницю закінчення кривавої Афганської війни та згадати загиблих побратимів.

Кривава війна в Афганістані залишила по собі незабутні спогади в пам'яті воїна-інтернаціоналіста Віктора Кулакова.

Віктор Кулаков - воїн-інтернаціоналіст: "Ми, як воїни-інтернаціоналісти, пішли на допомогу афганському народу. А коли виводили війська, я був вже дома. Коли я служив, половина, по даним, загинула. З 13 тис. 800 чоловік загинуло 6 тис. за 11 міс., тому що ніхто не вмів воювати. Був такий епізод: 9 травня 1980 року, після першої операції, стоїмо, нагородження іде, сльози течуть і тільки чуєш - посмертно, посмертно..."

Підтримку з боку держави відчуваємо, зазначив Віктор Васильович.

Віктор Кулаков - воїн-інтернаціоналіст: "Дають квартири за чергою. У держави нема грошей, щоб дати відразу всім, але все ж таки щось роблять. Я в першу чергу отримав, ще в 2002 році. Маю пільги на комунальні послуги, плачу 25 %, є пільги на проїзд на автобусі".

До пам'ятного знака воїнам-афганцям поклали квіти, вшанували загиблих побратимів. Цього ж дня відбулась зустріч воїнів-інтернаціоналістів з керівництвом району.

В'ячеслав Кауфман - голова райдержадміністрації: "Хочу сказати вам велике спасибі за те, що ви зробили для іншої країни, ще при існуванні СРСР. Але ж ви залишаєтесь нашими земляками, тими людьми, що зробили свій внесок у подвиг 24 роки тому. Величезне вам спасибі. Здоров'я, удачі, благополуччя."

Тим, хто сумлінно виконував свій громадський обов'язок перед державою, вручили почесні грамоти РДА, облради.

Віктор Душин - голова районної ради: "Я вас вітаю з цією датою, з днем закінчення бойових дій в Афганістані, поверненням живими додому. Коли ви туди потрапили, більшість не знала, куди ви летите в літаках, куди потрапите. Потрапили в «м'ясорубку»... Сьогодні світлий день. Я вам всім бажаю міцного здоров'я, всього найкращого в житті".

Воїнів-інтернаціоналістів вітав і міський голова С. Пунтус. Сергій Вікторович вручив також почесні відзнаки від міської ради. На цій зустрічі відбулась ще одна пам'ятна подія. Було підписано меморандум про співпрацю між Н.-Сіверською РДА та РР з Н.-Сіверською районною організацією Української Спілки ветеранів Афганістану. В РБК відбулись урочистості. Своїх побратимів зі святом вітав голова Н.-Сіверської районної організації Української Спілки ветеранів Афганістану Іван Шульга.

Іван Шульга - голова Н.-Сіверської організації Української Спілки ветеранів Афганістану: "Дозвольте мені сьогодні від Всеукраїнської Спілки ветеранів Афганістану і від себе особисто привітати вас з днем вшанування учасників бойових дій на території інших держав та з 24 річницею виведення колишніх радянських військ з республіки Афганістан. На сьогоднішній день Н.-Сіверська Спілка ветеранів Афганістану налічує 128 учасників бойових дій на території іншої держави.100 - це учасники афганської війни, 28 - це учасники бойових дій в інших локальних війнах. На сьогодні наша спілка активну участь бере в громадській діяльності нашого району, нашої держави. Я хотів би вас привітати, побажати міцного здоров'я, сім'ям загиблих, в першу чергу, щоб вони ще довго-довго жили. Вам також міцного здоров'я, сімейного благополуччя, мужності, стійкості".

Воїнам-інтернаціоналістам було вручено ордени та медалі від Всеукраїнської Спілки ветеранів Афганістану за мужність, проявлену під час бойових дій. Наприкінці зустрічі пройшов тематичний концерт "Немає подвигів забутих".

f t g