Copyright 2017 - Філія ПАТ "НСТУ" "Новгород-Сіверська регіональна дирекція "Сіверська". Використання матеріалів з сайту лише за умови гіперпосилання на trksiver.com.ua

27 січня - Міжнародний день пам'яті жертв Голокосту

Автор І.Радковець

27 січня світ відзначає Міжнародний день пам'яті жертв Голокосту. Ця дата знаменує річницю звільнення від нацистських таборів 1945 року. Під час другої світової війни від нацистського режиму загинуло близько шести мільйонів євреїв.

 

Безліч чоловіків, жінок і дітей пройшли через жахи нацистських таборів смерті – гетто. Фашисти нещадно переслідували, нищили тих, кого вважали неповноцінними чи шкідливими за ознаками їх расової, етнічної та національної приналежності або генетичного типу. Страшним словом «Голокост» - називають винищення євреїв в роки другої світової війни. 27 січня 1945 року радянські війська увійшли до нацистського концтабору Аушвіц-Біркенау, що в Польщі. В його стінах за п’ять років існування загинуло до чотирьох мільйонів людей. В Україні символом Голокосту є Бабин яр – місце масового розстрілу в Києві. Коли гітлерівці увійшли в Н-Сіверський, на пристані було організовано пункт реєстрації комсомольців циган і євреїв, ті, хто прийшов загинули.

Павло Провозін – старший науковий співробітник музею-заповідника «Слово о полку Ігоревім»: «Спочатку концтабір був біля Замкової гори, потім в ровах біля вулиці Петровського, на території колгоспу Шевченка і в Спасо-Преображенському монастирі».

Під Остроушками Шосткинського району – наш бабин яр, тут в протитанковому рові розстріляні сотні комуністів, комсомольців, євреїв, циган.

Пам’ять про людей, які пережили Голокост, житиме в серцях нащадків, ми маємо сказати рішуче «ні Геноциду» та іншим тяжким злочинам проти людства.

{youtube}1K1-YOdrL7w{/youtube}

f t g