Copyright 2017 - Філія ПАТ "НСТУ" "Новгород-Сіверська регіональна дирекція "Сіверська". Використання матеріалів з сайту лише за умови гіперпосилання на trksiver.com.ua

Зміни до Закону України "Про зайнятість населення"

Автор О.Лельотко

З 1 січня набрав чинності Закон України "Про зайнятість населення". Згідно з ним, статус безробітного людина, яка не працює, отримує з першого дня звернення до Державної служби зайнятості, а не з 8-го, як було раніше. Окрім того, документ передбачає надання стартових виплат молодим працівникам, які погодились працювати в сільській місцевості.

З початку цього року набрав чинності Закон України "Про зайнятість населення". Він був розроблений на виконання соціальних ініціатив Президента України, спрямованих на впровадження активної політики зайнятості та створення нових робочих місць. Документ містить низку важливих інновацій, що стосуються  роботодавців, найманих працівників, молодь і громадян старшого віку. Зокрема, особи віком від 45 років матимуть право на одноразове отримання "ваучера" на навчання.

Світлана Безпала - директор Н.-Сіверського районного центру зайнятості: "Людина, якій виповнилось 45 років, і яка має стаж не менше 15 років, може отримати "ваучер" на навчання. Цей "ваучер" є сплатою за навчання тієї спеціальності, яка необхідна на ринку праці, і "ваучер" еквівалентний 10-кратному розміру прожиткового мінімуму, тобто людина за свої кошти може навчитись іншій спеціальності".

Значна увага, згідно з новим законодавством, приділяється зайнятості молоді. Молодим працівникам, які погодились працювати в сільській місцевості, передбачається одноразова адресна допомога в десятикратному розмірі мінімальної заробітної плати. Для студентів денної форми навчання з початку 2013 року запроваджено стажування з відкриттям трудової книжки.

Світлана Безпала - директор Н.-Сіверського районного центру зайнятості: "Студенти, які навчаються на останніх курсах вищих навчальних закладів, мають змогу пройти стажування на підприємстві протягом 6-ти місяців. В такому випадку роботодавець робить запис в трудову книжку, і молода особа вже має стаж певний, який занесений до трудової книжки. Також роботодавець може виплачувати заробітну плату, і людина може користуватись всіма тими гарантіями, що і працівник, який обіймає дану посаду. Тобто всі ці гарантії поширюється і на студентів, які проходять практику на підприємствах".

Нове законодавство стимулює пакти роботодавців до створення нових робочих місць.

Світлана Безпала - директор Н.-Сіверського районного центру зайнятості: "Для того, щоб роботодавець мав змогу і бажання створювати робочі місця, передбачено, що буде компенсація єдиного соціального внеску, але в тому випадку, коли роботодавець бере на роботу безробітного на період не менше 2-ох років, і протягом першого року щомісячно відшкодовується єдиний соціальний внесок. Але якщо працівник звільняється з ініціативи роботодавця, або ж за згодою двох сторін, то треба повертати єдиний соціальний внесок, або ж на місце цього працівника треба взяти іншого безробітного".

Ще однією прогресивною новацією нового закону є отримання статусу безробітного з першого дня реєстрації в центрі зайнятості, а не з восьмого, як було раніше. Також людина може звертатися в будь-який зручний для відвідування центр зайнятості - незалежно від зареєстрованого місця проживання чи місця перебування особи. Як бачимо, Закон України "Про зайнятість населення" створює нові можливості для особистого та соціального зростання українців, запроваджує систему стимулів для роботодавців. Прогнозується, що дія закону істотно знизить рівень безробіття в нашій державі, адже ця проблема наразі найактуальніша.

{youtube}FnzRNlA7v4Y{/youtube}

f t g