Copyright 2017 - Філія ПАТ "НСТУ" "Новгород-Сіверська регіональна дирекція "Сіверська". Використання матеріалів з сайту лише за умови гіперпосилання на trksiver.com.ua

З 1 січня прожитковий мінімум в Україні становить 1108 гривень, мінімальна зарплата - 1147 гривень

Автор Н.Скляренко

С 1 січня нинішнього року підвищено розмір мінімальної заробітної плати, а також збільшено пенсійні виплати. Варто зазначити, що за останні три роки постійно відбувається поетапне підвищення соціальних стандартів.

Відповідно до Закону України "Про держбюджет на 2013 рік" мінімальна заробітна плата з 1 січня становить 1147 гривень. З цього ж дня в нашій країні підвищено і розмір усіх видів пенсій. Відсьогодні вже почалися ці виплати і в нашому районі. Прожитковий мінімум для осіб, які втратили працездатність, наразі складає 894 гривні. У зв'язку з цим, працівниками Пенсійного фонду в Н.-Сіверському районі вже проводиться перерахування пенсій для різних категорій непрацездатного населення.

Тетяна Кравченко - начальник управління Пенсійного фонду України в Н.-Сіверському районі: "Виходячи з нового розміру прожиткового мінімуму - 894 грн., проводиться перерахунок мінімальних пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", пенсії за особливі заслуги відповідно до Закону України "Про особливі заслуги перед Україною", державної соціальної допомоги до прожиткового мінімуму особам, яким виповнилось 100 років і більше. Провадиться перерахунок мінімального розміру пенсії по втраті годувальника крім випадків, коли один із утриманців працює".

Також буде перераховано мінімальний розмір пенсій по втраті годувальника членам військовослужбовців, доплата у зв'язку з закриттям ЧАЕС, дітям-війни, жертвам нациських переслідувань, інвалідам.

Тетяна Кравченко - начальник управління Пенсійного фонду України в Н.-Сіверському районі: "Усі перерахунки проведено автоматично, а тому звертатись до управління пенсіонерам немає потреби. Виплата пенсій в новому розмірі розпочнеться з 4 січня поточного року".

Цього року заплановане ще одне підвищення "мінімалки" та пенсії. Воно відбудеться в грудні.

f t g