Copyright 2017 - Філія ПАТ "НСТУ" "Новгород-Сіверська регіональна дирекція "Сіверська". Використання матеріалів з сайту лише за умови гіперпосилання на trksiver.com.ua

Остання в цьому році сесія районної ради виявилась дуже напруженою

Автор Т.Лось

30 питань на порядку денному. Саме стільки встигли розглянути депутати на останній в цьому році п'ятнадцятій сесії VI скликання районної ради. Більшість питань депутати затверджували без обговорення і одностайно, проте деякі з них викликали справжні дебати.

Остання в цьому році п'ятнадцята сесія VI скликання районної ради виявилась досить напруженою. На порядок денний було винесено аж 30 питань. Почалась сесія з запиту депутата райради щодо автобусних перевезень, зокрема автобусного сполучення Н.-Сіверський  -  Грем'яч. На роботу місцевого АТП 17443 були нарікання щодо невчасного приїзду автобусів, неякісного обслуговування, холодних солонів, а також хамства водіїв та диспетчерів. Керівник автопідприємства Микола Душин пообіцяв виправити ситуацію. Звіт голови районної ради депутати не заслуховували, лише зробили деякі зауваження та відзначили позитивні зміни в роботі голови і депутатів райради.

Борис Домоцький - депутат райради: "Є, дійсно, доленосні рішення, які ми повинні прийняти, і, взагалі, у голови районної ради має бути похована амбіційність щодо якоїсь партійної приналежності, бо, в першу чергу, він керівник, крім того, що він представляє партію, він є керівником районного депутатського зібрання. Тому я вважаю, що тут треба більше прислуховуватися до думки кожного депутата, які представляють різні політичні інтереси, заради рішення. Особливо це стосується прийняття бюджету, соціально-економічних програм розвитку і ще кількох питань".

Звіт голови районної ради затвердили одностайно. Другим питанням розглядали програму соціально-економічного розвитку району на 2013 рік, яку представляла начальник відділу економіки та інфраструктури РДА Ірина Пузирей. За її доповіддю, прогнозується нарощування товарообігу, збільшення прибутків промислового виробництва та інвестицій. У її доповіді також йшлося  і про очікуване зростання середньої заробітної плати з 1963грн. до 2357грн. на місяць з 1 січня. Зараз за розміром середньої заробітної плати наш район посідає лише 15 місце в області. Цілий перелік питань з порядку денного, які стосувались ходу виконання районних програм, депутати затвердили "оптом", не розглядаючи і не обговорюючи. Звітуючи про бюджет району за 2012 рік, начальник фінансового управління РДА Олена Бикова на запитання депутатів щодо виплати заробітної плати бюджетникам, відзначила, що заборгованість за листопад буде погашена найближчим часом. Заробітну плату за грудень виплачувати поки що не має з чого. Найсуперечливішим стало на сесії питання "Про бюджет району на 2013 рік".

Олена Бикова - начальник фінансового управління РДА: "Передбачається запровадження розмірів мінімальної заробітної плати з 1 січня в сумі 1147грн. на місяць, з 1 грудня - 1218грн. на місяць та встановлення розміру посадового окладу працівника І тарифного розряду з 1 січня - 845грн. на місяць, з 1 грудня - 928 грн. на місяць. Зростання заробітної плати прогнозується приблизно до 7%, а у нас збільшення бюджету - 4,7%. Якщо брати до уваги збільшення тарифів на енергоносії, а також зростання всіх цін, то ви розумієте, що бюджет на наступний рік буде більш напружений, ніж цього року".

Згідно з цим, заробітна плата в новому бюджеті на 2013 рік для працівників бюджетної сфери закладена на 8-9 місяців. Такий бюджет частина депутатів затверджувати категорично відмовилась: 3 були «проти», 5 – «утрималось» і 21 – «за». Потрібної більшості не набралось, бо з 52 районних депутатів на сесії були присутні 31. 21 районний депутат в заключній важливій сесії брати участь не захотіли. Мабуть, населенню є над чим замислитись, чи потрібні депутати, що не виконують своїх обов’язків. На захист районного бюджету були висунуті аргументи.

В’ячеслав Кауфман - голова Н.-Сіверської РДА: "Все це відбувається через низьку щільність населення, наприклад, якщо порівняти нашу та Дніпропетровську область, де розрахунок ведеться на одного жителя на конкретній площі. Губернатор добивається того, щоб змінилась система розподілу бюджету. Але не прийняти бюджет, чи мовчки проголосувати, або не проголосувати, то, я обіцяю, що з 1 січня в школах та лікарнях у нас буде холодно, тому що ми не зможемо нічого фінансувати. Тому я вас прошу підтримати бюджет, який є, а вже за підсумками І кварталу будемо його переглядати".

У підсумку: чи то депутати прислухались до цього, чи то не захотіли приїздити перед новорічними святами на ще одну сесію вже повнішим складом, але у повторному голосуванні більшістю голосів бюджет таки затвердили. На сесії депутати також розглянули відповіді на депутатські звернення та ще кілька питань. Наприкінці голова райради вручив відзнаки депутатам, подякував за співпрацю і активну громадську позицію у деяких питаннях, та привітав з наступаючим новим роком.

Віктор Душин - голова районної ради: "Добробуту в ваших оселях.  Я все-таки хочу виразити впевненість у тому, що з новим бюджетом ми все-таки виживемо, і в подальшому життя буде кращим".

Таким чином, необхідні рішення, хоч і досить болючі, були прийняті. Суперечки депутатів підкреслили цілу купу проблем, що є у районі, тому вже Державний Гімн по закінченню сесії слухали дуже мовчазно і надто урочисто, ніби готувались до важної праці в році новому.

{youtube}J613Kc-fDgM{/youtube}

f t g m

счетчики