Copyright 2017 - Філія ПАТ "НСТУ" "Новгород-Сіверська регіональна дирекція "Сіверська". Використання матеріалів з сайту лише за умови гіперпосилання на trksiver.com.ua

Відбулось засідання колегії Н.-Сіверської РДА

Автор Н.Скляренко

 

Програму соціально-економічного розвитку на 2013 р. та районний бюджет на наступний рік схвалили сьогодні члени колегії РДА. Чи розвиватиметься Н.-Сіверський район в році прийдешньому і які кошти для цього закладені?

Засідання колегії розпочали з розгляду Програми соціального та економічного розвитку району на 2013 рік.

Ірина Пузирей – начальник управління економіки та розвитку інфраструктури райдержадміністрації: «Контрольні цифри на 2013 рік розраховані управлінням агропромислового розвитку, виходячи із потреб сільськогосподарської продукції та наявного виробничого ресурсу галузі, дозволять забезпечити приріст валової продукції галузі на 4,9%. У промисловості, за даними суб’єктів господарювання, район може досягти 3,1% приросту. За розрахунком в позитивній тенденції будуть працювати всі галузі. Більша частина обсягів промислового виробництва припадатиме на виробництво харчових продуктів».

Також Ірина Петрівна зазначила, що передбачається розширення мережі об’єктів торгівлі. Основний акцент робиться на роботі АПК.

Володимир Радченко – заступник начальника управління АПР в Н.-Сіверському районі: «В аграрному секторі на 2013 рік планується виробити продукції на суму 252,7 млн. грн., що складає 102% поточного року, рослинницької продукції планується виробити 154,8 млн. грн. або на 103% до очікуваного рівня 2012 року, тваринницької продукції - на 97,9 млн. грн. »

Програму соціального і економічного розвитку району проаналізував перший заступник голови райдержадміністрації Іван Гавриленко.

Іван Гавриленко – перший заступник РДА: «За цими цифрами стоїть копітка робота і управління економіки, і всіх, хто був причетний до розробки цієї програми, а найголовніше те, що програма реальна до виконання по макроекономічних показниках, але потребує значних зусиль як РДА, так і всіх відділів та управлінь, а також від керівників підприємств та установ».

Що ж до розвитку сільського господарства на наступний рік, то зазначалося, що особливу увагу слід звернути на виплату орендної плати населенню за земельні паї. Також на засіданні колегії розглянули та схвалили проект бюджету району на 2013 рік.

Олена Бикова – начальник фінуправління РДА: «За розрахунком дохід бюджету району прогнозується в сумі 17млн.439 тис. грн., що становить 114,3% від очікуваних фактичних надходжень за 2012 рік. Найбільшу питому вагу в доходах місцевих бюджетів становить податки фізичних осіб. Прогноз на обсяг видатків становить 64 млн. 569,4 тис. грн., що на 6,3% більше, ніж у 2012 році.»

Не зважаючи на те, що видаткова частина бюджету району збільшилась на 10-14% у галузях освіти, медицини та культури, проте цей відсоток дуже незначний і на освітян та медиків очікує непростий у плані фінансування рік. Таку думку висловили головний лікар ЦРЛ Світлана Шам та начальник відділу освіти райдержадміністрації Ірина Зюзько. На засіданні було схвалено програму розвитку малого підприємництва на 2013- 2014 роки.

{youtube}-A5HLOOPld8{/youtube}

f t g m

счетчики