Copyright 2017 - Філія ПАТ "НСТУ" "Новгород-Сіверська регіональна дирекція "Сіверська". Використання матеріалів з сайту лише за умови гіперпосилання на trksiver.com.ua

День працівників архівних установ

Автор І.Радковець

24 грудня в Україні відзначається професійне свято - День працівників архівних установ. Це свято всіх, хто дбайливо зберігає сторінки тисячолітньої писемної історії українського народу. Всіх, хто збираючи та зберігаючи документи, які відображають історію духовного і матеріального життя українського народу, допомагає відновити історичну правду, повернути забуті імена, свято всіх тих, хто зберігає унікальні документи.

 

Сторінки тисячолітньої писемної історії українського народу, важливі документи, історичну правду зберігають працівники архіву або фонду в краєзнавчому відділі музею заповіднику "Слово о полку Ігоревім" вже багато років. Павло Провозін зізнається, що працює з документами вже більше 30 років, фонд налічує понад 700 документів різної тематики. Фонд був відкритий в 1967 році, експонатів було мало, збирали все поступово, допомагали місцеві жителі. Одним з останніх подарунків фонду музею стали фото міста Н.-Сіверський 1912 року від мешканки Москви.

Павло Провозін - старший науковий співробітник музею-заповіднику "Слово о полку Ігоревім": "Серед нашого колективу першою прийшла на роботу в 1978 році Грибанова Юля Павлівна, потім Ніна Петрівна, і потім я в 1983 році. Коли ми починали працювати, то документів у нас було дуже мало, тоді нам почали допомогати місцеві органи управління".

В теперішній час, зазначив Павло Провозін, збагачувати експонати фонду важко, так як на все необхідна матеріальна допомога, проте на досягнутому не зупиняються: проводять лекції, екскурсії на основі документів, пропагують історію нашого краю.

{youtube}UT-_z0mwXiU{/youtube}

f t g m

счетчики