Copyright 2017 - Філія ПАТ "НСТУ" "Новгород-Сіверська регіональна дирекція "Сіверська". Використання матеріалів з сайту лише за умови гіперпосилання на trksiver.com.ua

13 листопада - Міжнародний день сліпих

Автор Н.Скляренко

Сьогодні на рівні держави вирішуються проблеми інвалідів. Це стосується і соціальних пільг, і працевлаштування, і моральної підтримки. У всьому світі загальновизнано, що найбільшої підтримки потребують люди з вадами зору. У світі 161 млн. людей, які страждають від порушень зору, з них 124 млн. - повністю сліпі. До 2020 року, вважають експерти ВОЗ, кількість сліпих може подвоїтися. 13 листопада – Міжнародний день сліпих, всесвітня дата, що проводиться з метою привернення уваги суспільства до людей, що втратили зір.

Правду говорять в народі: "Доки не побуваєш на місці іншого, доти його не зрозумієш." Цінувати свій зір насправді ми починаємо лише тоді, як його втрачаємо. Між тим, варто лише трохи уважніше ставитись до самих себе, аби почуватися здоровими. Лікарі - офтальмологи запевняють, що регулярне відвідування окуліста і прості вправи для очей допоможуть уникнути проблем із зором.

Василь Шевчик - лікар-офтальмолог відділення мікрохірургії ока Чернігівської обласної лікарні: "Найбільш прості дві вправи. Перша - потрібно раз на годину подивитися вдалечінь, немає значення куди, головне - не зациклюватися на одній й тій самій відстані. І друге - це змусити себе в цей час поморгати разів десять. Що відбувається - ми концентруємося на зображенні, яке знаходиться стабільно на одній і тій самій відстані, для того, щоб бачити його чітко, ми не моргаємо і не зволожуємо око, відбувається пересихання його і фіксація на одній й тій самій відстані. Достатньо цих двох вправ для повного зняття комп’ютерного синдрому."

Часто, кажуть лікарі, люди самі через свою безпечність псують зір.

Василь Шевчик - лікар-офтальмолог відділення мікрохірургії ока Чернігівської обласної лікарні: "Хочеться порадити нашим любителям болгарок одягати окуляри і захищати себе, свій зір. Коли дивитися на сварку, довжина хвилі повністю поглинається нашою рогівкою, тому вона не шкідлива ні для кришталика, ні для сітківки і не викликає ніяких змін, але оскільки рогівка має гарну іннервацію і дуже чутлива до будь-яких впливів, то з початком ночі починається різкій біль в оці, сльозотеча, світлобоязнь і очі не можна відкрити. Перше – це профілактика, не дивитися на сварку, а друге – це закапати краплями, які знімають дискомфорт."

Тож лишається порадити, аби ви цінували те, що у вас є та із співчуттям ставились до людей, які вже ніколи не повернуть зору.

{youtube}IGsyG9EWgVo{/youtube}

f t g m

счетчики