Copyright 2017 - Філія ПАТ "НСТУ" "Новгород-Сіверська регіональна дирекція "Сіверська". Використання матеріалів з сайту лише за умови гіперпосилання на trksiver.com.ua

71 роковини розстрілу євреїв під с. Остроушки

Автор І.Радковець

Гортаючи сторінки історії Сіверщини дізнаємось про таку подію - 7 листопада 1941 року всім євреям м. Н.-Сіверський було наказано прийти до місцевої пристані. Тоді говорили, що нібито для реєстрації, але ніхто навіть не думав і не сподівався, що саме тоді їх на цьому місці розстріляють.

 

В 1941 році існувала директива Адольфа Гітлера про перетворення в місця розстрілу оврагів, противотанкових ровів.

Павло Провозін - старший науковий співробітник музею-заповідника "Слово о полку Ігоревім" "У нас є свій Бабин Яр - це протитанковий рів біля Остроушок.  Нікому з мешканців Н.-Сіверського, які рили протитанковий рів, коли чекали німців із Стародуба, не спадало на думку, що цей рів буде місцем масового розстрілу і євреїв, і циган, і селян, яких підозрювали у зв'язку з партизанами.  147 чоловік звезли до рову і розстріляли."

Поблизу с.Остроушки на  місці, де було розстріляно євреїв, зараз знаходиться пам'ятник, на якому викарбувані імена загиблих.  На той час у великому масштабі відбувалось знищення єврейського, циганського населення.  В м. Н.-Сіверський ми розшукали свідка, який пам'ятає ті воєнні роки.

Георгій Доброленський "Мені було 9 років і я з братом і друзями вчотирьох пішли до Остроушок. Біля мосту почули крики, плач, стогін. Туди, де стріляли, ми не пішли, крики було чути  до самого вечора. Розповідали, що були ще живі, їх засипали."

Як зазначив очевидець, полонених вбивали масово і кожен другий боявся опинитись перед дулом автомату.

{youtube}95PhasWGjCI{/youtube}

f t g m

счетчики