Copyright 2017 - Філія ПАТ "НСТУ" "Новгород-Сіверська регіональна дирекція "Сіверська". Використання матеріалів з сайту лише за умови гіперпосилання на trksiver.com.ua

З 1 листопада забороняється вилов риби на Деснянських водоймах

Автор Н.Скляренко

Відсьогодні забороняється вилов риби на Деснянських водоймах, де влаштовуватимуть зимувальні ями. Також значно підвищились суми штрафів за риболовлю у браконьєрській спосіб, аби зберегти природні багатства Десни.

З 1 листопада створюються на Деснянських водоймах зимувальні ями для риби. Саме у цих місцях забороняється риболовля.

Петро Ляшенко - старший держрибінспектор: "Зимувальні ями на даний момент у нас: Попелин, Сновская, між ними забороняється вилов весь рік - це є заказник; Каменська Забока, Річиця, а також від ріки Судость і до Каменської Забоки - теж заборона на ловлю риби і від Бакинського дому до Мурав'їв . Також забороняється ловля риби на р.Смячка до рибставка."

Коли ж водойми вкриються першим льодом, екологи та рибінспекція заборонять будь-який  рух по річках та озерах. Наразі ж на Деснянських водоймах ведеться активна боротьба з браконьєрами. З початку квітня порушено близько 140 справ про порушення правил риболовлі, 11 з них - кримінальні.

Петро Ляшенко - старший держрибінспектор: "Два брати ловили рибу, а їх мати продавала її на ринку. Вони були затримані, йде слідство. Треба берегти природу і думати про те, що виїхавши на рибну ловлю сьогодні, ви і завтра теж захочете, і тому необхідно думати про майбутнє."

Значних збитків природі завдають ті, що використовують електровудки. Тоді разом з рибою гине все живе у воді. Аби хоч якось зупинити браконьєрство, було збільшено суми штрафів за незаконно виловлену рибу.

Петро Ляшенко - старший держрибінспектор: "Якщо рибалка виходить на водойм, то він повинен знати, що у нас дозволено ловити тільки 3 кг. Зараз великі штрафи. Якщо раніше сом коштував 85 грн., то зараз - 410 грн., а якщо щука коштувала 51 грн., то зараз - 340 грн., незважаючи на її розмір. Також і плотва - 85 грн. за 1 шт., незважаючи на її розмір."


{youtube}hp6cTvT2CEY{/youtube}


f t g m

счетчики