Copyright 2017 - Філія ПАТ "НСТУ" "Новгород-Сіверська регіональна дирекція "Сіверська". Використання матеріалів з сайту лише за умови гіперпосилання на trksiver.com.ua

11 жовтня - Всесвітній день зору

Автор Н.Скляренко

Останнім часом лікарі констатують: хвороба зору, так би мовити "помолодшала". Тривалий час молодь проводить за комп'ютером або біля екрану телевізора. Чоловіки і жінки у віці 50 років та старші втрачають зір здебільшого через зневагу до свого здоров'я, бо вкрай рідко відвідують офтальмолога. Саме сьогодні, у Всесвітній день зору, лікарі-окулісти закликають - будьте уважнішими до своїх очей.

 

Людське око, що може бути найважливішим при пізнанні навколишнього середовища. Саме за допомогою очей діти пізнають світ. Тому дуже важливо, запевняють офтальмологи, берегти зір з самого дитинства. Для України проблема дитячої сліпоти дуже актуальна. Вона посідає четверте місце серед усіх дитячих хвороб. Виною тому, здебільше, є довготривале перебування за комп’ютером чи біля екрану телевізора. Люди старшого віку страждають від катаракти і глаукоми.

Ірина Биховець – керівник офтальмологічної служби області, зав. відділенням мікрохірургії  ока Чернігівської обласної лікарні: «Хворі, що звертаються регулярно, мають менше проблем з цією небезпечною недугою. Є і такі хворі, що звертаються із запущеною патологією.  Допомогти їм повернути зір неможливо, але полегшити біль та призупинити цей процес можна».

До профілактичних заходів відносяться не лише відвідування офтальмолога, а ще й здоровий спосіб життя, вживання фруктів та овочів, що містять вітаміни А і Е.  Сприяє поліпшенню зорових функцій чорниця. Однак для збереження гостроти зору правильного харчування недостатньо.

Ірина Биховець – керівник офтальмологічної служби області, зав. відділенням мікрохірургії  ока Чернігівської обласної лікарні: «Діти, дорослі, приходячи додому, мають стежити за своєю поставою.  Освітлення у кімнаті має бути не дуже яскравим, шпалери бажано мати у сірих чи білих тонах».

Не складні вправи для очей і відпочинок від комп’ютера допоможуть вам не мати проблем з зором довгі роки.

{youtube}1S0GrfmCrxc{/youtube}

f t g m

счетчики