Copyright 2017 - Філія ПАТ "НСТУ" "Новгород-Сіверська регіональна дирекція "Сіверська". Використання матеріалів з сайту лише за умови гіперпосилання на trksiver.com.ua

9 лютого - 6-і роковини смерті Раїси Кириченко

Автор Н.Даценко

Раіса Кириченко9 лютого минає 6 років, як пішла у вічність Берегиня української пісні Раїса Кириченко. Вона заслужила чимало звань: народна артистка України, Герой України, повний кавалер ордена Княгині Ольги, лауреат Національної премії імені Т.Г. Шевченка. Але у думах і серцях українців вона назавжди залишиться Козачкою.

Слова відомої "Козачки" написала поетеса з Чернігова Надія Галковська. Вперше пісня прозвучала під час просвітницьких походів селами і містами Чернігівщини "Дзвін - 90". А створив музику для неї композитор Микола Збарацький. З його ж легкої руки кароокий полковник, що був у вірші, став синьооким. І почалося життя пісні.

Микола Збарацький - композитор: "З тих пір вона гуляє Україною, дякуючи Раїсі Панасівні, якби хтось інший заспівав цю пісню, вона могла б просто лежати у столі. Кириченко винесла її на своїх крилах, як і багато моїх пісень".

{youtube}Ca7p-vQoRSw{/youtubejw}

f t g m

счетчики