Copyright 2017 - Філія ПАТ "НСТУ" "Новгород-Сіверська регіональна дирекція "Сіверська". Використання матеріалів з сайту лише за умови гіперпосилання на trksiver.com.ua

Педагоги масово йдуть на дольову пенсію

Автор Н.Даценко

Педагоги йдуть на дольову пенсіюОбговорення Пенсійної реформи триває. Запропоновані нововведення, кажуть респонденти, мають плюси і мінуси. Тож неоднозначне сприйняття Пенсійної реформи спонукає громадян, що за вислугою років можуть піти на дострокову трудову пенсію, скористатись своїм правом. За словами завідуючої райметодкабінетом Світлани Білої, саме небажання потрапляти під дію нового Пенсійного законодавства, спонукало багатьох педагогів піти на дольову пенсію.

"Пішли досвідчені педагоги, від чого дещо постраждала освітянська галузь, особливо в селі, де замінити немає ким", - говорить завідуюча райметодкабінетом Світлана Біла. Але є й інший бік медалі. Торік  з 588 працюючих в районі вчителів 74 були пенсійного віку. Тож молодим педагогам влаштуватися складно, бо місць немає.

Світлана Біла - завідуюча райметодкабінетом: "Я за те, що або людина працює, або отримує пенсію. Для багатьох дилема буде знята".

Що ж до збільшення пенсійного віку, то тут, на думку Світлани Білої, теж однозначно не відповіси. Якщо представники інтелектуальних професій, ті ж вчителі, можуть працювати довше, то там, де фізична праця, навряд чи. А от у самій необхідності Пенсійної реформи сумнівів немає.

Світлана Біла - завідуюча райметодкабінетом: "Звичайно, на сьогоднішній день Пенсійний фонд ту кількість пенсіонерів, що маємо, забезпечити не може. Тому подовження пенсійного віку просто необхідне".

f t g m

счетчики