Copyright 2017 - Філія ПАТ "НСТУ" "Новгород-Сіверська регіональна дирекція "Сіверська". Використання матеріалів з сайту лише за умови гіперпосилання на trksiver.com.ua

Проблеми періодичних коливань напруги в електромережах

Автор О.Лельотко

 

Періодичні коливання напруги в електромережах, а також несподіване відключення електрики може призвести до виходу з ладу побутової техніки в вашому домі. Аби цього не сталося, одразу потрібно звернутися до спеціалістів, щоб з'ясувати причини та відвернути можливі наслідки різких стрибків та падінь напруги.

 

Що таке перепади електричної напруги знають не з чуток чимало жителів району. Останнім часом ця проблема стає все більш актуальною, адже періодичне коливання напруги в мережах, а також несподіване відключення електрики може призвести до виходу з ладу побутової техніки. Причин появи таких явищ досить багато: зокрема зниження напруги в електричній мережі, як правило, пов’язано з тим, що мешканці, особливо багатоквартирних будинків, використовують техніку, що має високу потужність споживання.

Володимир Радченко - майстер Н.-Сіверської ЖЕК: "В такому будинку як по вулиці Леніна 9а одну з квартир зайняли під магазин, де підключено досить багато холодильних установок. У жителів цього будинку виникло перевантаження мережі. Там все узгодили з РЕМом, і магазин було підключено до інших фаз, що вирішило проблему".

Різкі стрибки напруги можуть бути також пов’язані з аварійною ситуацією. За словами виконуючого обов'язки директора Н.-Сіверського рему Бориса Бунака, під час короткого замикання, як правило, існуюча на електричних підстанціях автоматика, одразу спрацьовує. При цьому лінія, на якій виникло перевантаження по струму, відключається. Проте є маленький проміжок часу достатній для того, щоб побутова техніка, необладнана захистом, вийшла із ладу.

Борис Бунак в.о. директора Н.-Сіверського РЕМу: "Обриви проводів є різні, і існує можливість того, що в будинках може з’явитися підвищена напруга. Наша автоматика спрацьовує, але швидкість спрацювання залежить від лінії. Тому моя порада: не пошкодуйте 60 грн. і придбайте реле напруги. Це дасть 100% захист вашого обладнання від всіх катаклізмів, які можуть статися в наших мережах".

Після того як у споживачів електроенергії виходить з ладу побутова техніка, вони починають з’ясовувати - що могло трапитись? В чому причина? Як уникнути і ,зокрема, найголовніше питання - хто винен?

Борис Бунак в.о. директора Н.-Сіверського РЕМу: " Створюється комісія, яка виїжджає на місце і з’ясовує причини виникнення перенапруги. Потім абонент ремонтує обладнання, приносить нам рахунок, а ми виплачуємо кошти, якщо винні. Ці кошти внутрішні, нашого рему. Бо на такі аварії коштів ніхто не виділяє, виплачуємо їх довго".

Борис Михайлович також зазначає, що в багатьох випадках причиною миготіння лампочок в оселях є робота десь поблизу електрозварювальних апаратів. До речі, використання останніх в побутових умовах заборонено. Працівники рему порушників цих вимог спочатку попереджають, якщо не діє, то відключають їх оселі від електропостачання.

{youtube}SMLHWqV8_cg{/youtube}

f t g m

счетчики