Copyright 2017 - Філія ПАТ "НСТУ" "Новгород-Сіверська регіональна дирекція "Сіверська". Використання матеріалів з сайту лише за умови гіперпосилання на trksiver.com.ua

Було освячене джерело поблизу с. Стахорщина

Автор Н.Скляренко

На території нашої неосяжної Батьківщини розташовується величезна кількість джерел. Не виключенням є і Н.-Сіверщина. Наші джерела представляють собою унікальну природну цінність. Стахорщинське джерело вже давно має славу цілющого. Опікувалися ним і самі жителі села, і лісівники. В день Успіння Пресвятої Богородиці джерело поблизу с. Стахорщина було освячене. Ця подія співпала з Днем села.

Здавна наші предки берегли і облаштовували джерела, а ще вірили, що аби задобрити богів води слід кинути в воду якусь коштовну річ і тоді будеш здоровий. Зараз загально відомо, що саме джерельна вода має чималу енергетику і дає людині здоров’я. Наші сучасники, жителі с.Стахорщина, свято пам’ятають традиції минулого і нещодавно облаштували криницю поблизу свого села.

Кожен хоча б раз в житті пив воду з джерела. За старих часів існувало повір'я, що напившись джерельної води, людина здатна почерпнути силу самої землі. Жителі села Стахорщина та гості з Новгорода - Сіверського зібрались біля лісового джерела на освячення.

Віктор Душин - голова районної ради: "Ви дуже хотіли відродити цю святу криницю, яка тече тут з незапам'ятних часів, і я хотів би вас всіх попросити, щоб це місце не було сплюндровано".

Приємно зазначити, що облаштуванням джерела опікувались пересічні громадяни, всіляко допомагали лісівникам та екологам, бо ж знали, що джерельну воду не зрівняти з колодязною.

Василь Прачик - Кіровський сільський голова: "Значний вклад в облаштування джерела внесли соцпрацівники. Колодязі знаходяться в занедбаному стані, і їм потрібно приділяти багато уваги, а  облаштування криниці - це дуже важливе і гарне діло".

Значну допомогу в облаштуванні та розчищенні джерела надали охоронці природи, які радо завітали на урочисте освячення.

Вадим Потапенко - заступник начальника Деснянського басейнового управління: "Хочу вам побажати, щоб ваше село завжди процвітало, щоб це джерело стало його символом, символом невичерпності. В народі є така легенда: допоки живі джерела, доти живе і край".

Володимир Осипець - заступник голови президії Чернігівської ради українського товариства охорони природи: "Ці акції фінансуються з фонду охорони природного навколишнього середовища. Тому я хотів би звернути вашу увагу на те, щоб все те що зроблено, зберігалося. По-перше - це є водні ресурси, а ви всі пам’ятаєте, що головне це - вода".

Здавна відомо, що джерела в Україні освячували і вірили, що така вода здатна боротися з недугами, наповнювати людину енергією. Тому в день Першої Пречистої до джерела жителі Стахорщини запросили отця Іллю, аби він освятив це місце.

Отець Ілля: "Для того, щоб всяка нечисть відходила від наших домівок. Дай Боже, щоб це джерело, яке сьогодні освятилося на честь Божої Матері, яка є молитвиницею роду християнського, допомагало людям очистити свою душу".

Отець Ілля окропив всіх святою водою, після чого учні Стахорщинської школи читали вірші та легенди про джерела. Діти закохані у рідні місця.

Ігор Велентей - мешканець с.Стахорщина: "Мені дуже подобається, що в нашому селі є такі чисті криниці. Ми сюди приходимо попити цілющої води".

Таміла Светюха - мешканка с.Стахорщина: "Мені тут дуже подобається. Ми сюди часто приходимо попити цієї цілющої водиці. Мені подобається тут жити: тут чисте повітря і дуже гарно".

Джерельна вода доходить до нас у своїй первозданній природній формі, вона жива, переконують жителі Стахорщини.

Валентина Сухорук - мешканка с.Стахорщина: "Вода тут дуже добра, в давнину тут люди лікували хвороби очей".

Лідія Рубан - мешканка с.Стахорщина: "Тут була каплиця, сюди приїжджали на Переплавну Середу, таке було свято, як і сьогодні на Пречисту. І, кажуть, що тут збиралося дуже багато людей".

Всі присутні на святкуванні пили джерельну воду, говорили хороші слова, адже сильна енергетика цього місця сприяє виконанню добрих бажань, декотрі навіть ризикнули зайти в крижану воду.

{youtube}cbqCBu8ee_k{/youtube}

f t g m

счетчики