Copyright 2017 - Філія ПАТ "НСТУ" "Новгород-Сіверська регіональна дирекція "Сіверська". Використання матеріалів з сайту лише за умови гіперпосилання на trksiver.com.ua

Національний "Сорочинський ярмарок"

Автор А.Чернявська

Кожного року в с. Великі Сорочинці Полтавської області проводиться національний "Сорочинський ярмарок". Сорочинський ярмарок ввібрав в себе історію та традиції України, став показом нашого національного буття, відображенням історії українського народу. Як пройшов ярмарок цього року?

Ярмарок в Великих Сорочинцях - це єдиний загальнодержавний ярмарок в Україні, який діє з 1999 року та має статус Національного. Мета проведення - стимулювання ділової активності, економічних зв’язків між районами, висвітлення та пропаганда досягнень вітчизняних виробників. Відкривати цьогоріч знаменитий Сорочинський ярмарок приїхав Прем'єр - міністр України Микола Азаров.

Микола Азаров - Прем'єр-міністр України: "Я вперше відвідав Сорочинський ярмарок. Дорогі друзі,поринути в цей неповторний колорит, побачити радісні обличчя людей, які бажають свята - це дорогого коштує. Тому я бажаю вам добра, щоб кожен день проведений тут, був для вас незабутнім, а всім учасникам ярмарку бажаю гарного заробітку."

Делегація нашого району також відвідала славнозвісний ярмарок, і мала можливість доторкнутись до традицій і культури українського народу.

Віктор Душин - голова районної ради: "Захід був запланований за рішенням зборів районної асоціації органів місцевого самоврядування району. Цей захід фінансується за рахунок коштів, що надходять від відрахувань сільських рад, міської ради.»

Сергій Пунтус - міський голова: "Перше враження у мене дуже позитивне. Я вважаю, що наші сподівання виправдаються і у нас залишаться гарні спогади".

Саме на ярмарку в Сорочинцях можна побачити майже всіх представників різних регіонів України, ознайомитись з їх традиціями, культурою, побутом. Особливого колориту додають одягнені в національний одяг продавці, актори, можна зустріти навіть улюблених гоголівських персонажів. Ми поспілкувались з народними улюбленцями і дізнались, який товар вони представляють.

Олександр Луценко - гончар: "Я приїхав з Черкаської області Хмелянського району, села Сердюківка. На Сорочинському ярмарку я вперше. Гончарством займаюсь досить недавно, десь два роки. Посуд виготовляю вдома".

На сьогоднішній день Сорочинський ярмарок зумів зберегти народні елементи в його проведенні. Тому це не просто виставка-продаж товарів, а і Всеукраїнський художній фестиваль за участю колективів із всієї України.

{youtube}XwnopFQqZUE{/youtube}

f t g m

счетчики