Copyright 2017 - Філія ПАТ "НСТУ" "Новгород-Сіверська регіональна дирекція "Сіверська". Використання матеріалів з сайту лише за умови гіперпосилання на trksiver.com.ua

Презентація збірника "Актуальні проблеми партизансько-підпільного руху в Україні в роки ВВ війни”

Автор О.Лельотко

 

14 серпня в Чернігові на засіданні прес - клубу "Ділове слово" Управління у справах преси та інформації облдержадміністрації проведено презентацію збірника "Актуальні проблеми партизансько-підпільного руху в Україні в роки ВВ війни”. Головний розділ збірника складають 16 статей вітчизняних істориків і краєзнавців, музейних працівників України, Білорусі та Росії, присвячені проблемним питанням руху опору в Україні в роки ВВ війни, терору і злочинів нацистської операційної влади проти мирного населення, а також питанням державної політики з увічнення пам'яті жертв війни, і конкретно вшанування пам'яті жертв Корюківської трагедії 1943 року.

 

14 серпня у Чернігові на засіданні прес-клубу "Ділове слово" Управління у справах преси та інформації облдержадміністрації був презентований збірник "Актуальні проблеми партизанського підпільного руху в роки Великої Вітчизняної війни". У головний розділ збірника увійшли статті вітчизняних істориків і краєзнавців, музейних працівників України, Білорусі та Росії, які у формі наукових доповідей і повідомлень були представлені на Міжнародній науковій конференції, що пройшла 8 місяців тому у місті Корюківка. Матеріали видання присвячені проблемним питанням руху опору в Україні в роки Великої Вітчизняної війни, терору і злочинів нацистської окупаційної влади проти мирного населення, а також питанням державної політики з увічненням пам'яті жертв війни, і, конкретно, вшануванню пам'яті жертв Корюківської трагедії 1943 року. Заступник директора Українського інституту національної пам'яті з наукових питань, доктор історичних наук, професор, заступник голови редакційної колегії збірника Дмитро Вєдєнєєв під час виступу наголосив, що представлене видання, як і всі заходи з вшанування пам'яті жертв Корюківської трагедії 1943 року, є результатом спільних зусиль Чернігівської обласної і районної влади, громадськості, свідків трагедії, науковців і краєзнавців. Він вказав на виняткову консолідацію суспільства і влади щодо цієї сумної і водночас важливої для України теми.

Дмитро Вєдєнєєв - заступник голови редакційної колегії збірника, професор: "Був розроблений проект Указу Президента України, звичайно ми вдячні голові держави. Ви знаєте, побачив в 2011 році світ Указ Президента «Про увічнення пам'яті жертв Корюківської трагедії», і незабаром з'явилася  постанова  ВР України. Показово, що її внесли особисто три керівника: голова ВР, перший його заступник і заступник, які, як то кажуть, представляють різні політичні сили, але на ґрунті вшанування пам'яті цієї трагедії і політичні сили з'єдналися - це дуже символічне і гідне наслідування. Оце шановні колеги є прикладом щасливого збігу спільних зусиль влади, науки, громадськості та засобів масової інформації, які в Україні, нажаль, не так вже часто і трапляються."

Представник Українського інституту національної пам'яті у Чернігівській області, науковий співробітник один із упорядників книги Сергій Бутко також говорив про зміст збірника, на обкладинці якого зображено один із ескізів художника Бориса Дєдова із його архітектурно-художньої концепції створення Меморіального комплексу пам'яті жителів в населених пунктів України, знищених фашистськими окупантами у місті Корюківка. Сергій Володимирович, зауважив що історію неможна забувати та процитував американського філософа і письменника Джорджа Сантална, який в свій час сказав: "Той хто не пам'ятає свого минулого, приречений на те, щоб пережити його знову".

Сергій Бутко - упорядник книги, науковий співробітник: "Вшанування пам'яті жертв Корюківської трагедії, одним із кроків яких якраз є видання цих матеріалів, де стільки блискучих істориків виступило першого ряду, як Вєдєнєєв, як Солдатенко, як Потко, і можна продовжувати,- це важливий крок для того, щоб можна було виховувати передусім молоде покоління, прищеплювати, що такого роду злочини проти мирного населення є смертельний гріх, тобто попереджувати. Люди повинні буди виховані на рівні свідомості, підсвідомості, що не можна вбивати невинне мирне населення".

Начальник Відділу культури і туризму Корюківської райдержадміністрації, одна з організаторів Міжнародного наукового форуму Людмила Бабич зауважила, що громадськість Корюківщини, ветерани та вцілілі свідки вважають відновленням історичної справедливості рішення вищого керівництва країни щодо відзначення пам'яті жертв Корюківської трагедії. Вона відзначила велику зацікавленість не лише місцевих істориків та краєзнавців у цій конференції і очікування видання цих матеріалів, але й широких кіл громадськості Корюківського та навколишніх районів області.

Людмила Бабич - начальник Відділу культури і туризму Корюківської райдержадміністрації: "На сьогодні продовжується клопітка робота по встановленню прізвищ жертв Корюківської трагедії, ведеться робота по підготовці до друку уточненого мартирологу жертв Корюківської трагедії.

Тільки протягом першого півріччя 2012 року науковими працівниками Корюківського історичного музею уже встановлено 512 прізвищ жертв Корюківської трагедії, а загальний список становить більше 2000. На сьогодні встановлено 59 місць поховань жертв Корюківської трагедії."

Наприкінці презентації учасники дійшли до висновку, що матеріали меморіальної політики в Україні, передусім стосовно увічнення пам'яті жертв війни, стануть поштовхом до подальшої пошукової та науково - дослідницької роботи у вивченні малодосліджених і проблемних питань історії України періоду Другої світової війни. Всі організатори та упорядники збірника впевнені, що такий напрям вітчизняної державної політики, як вшанування пам'яті жертв мирного населення під час другої світової внаслідок злочинів окупантів проти людяності, безпосередньо спрямований на попередження у майбутньому подібних бузувірств.

{youtube}HdZzWRXD-WY{/youtube}

f t g m

счетчики