Copyright 2017 - Філія ПАТ "НСТУ" "Новгород-Сіверська регіональна дирекція "Сіверська". Використання матеріалів з сайту лише за умови гіперпосилання на trksiver.com.ua

Семінар-навчання для молодих фахівців центру соціальної служби для сім’ї, дітей та молоді

Автор О.Лельотко

15 посад фахівців із соціальної роботи було додатково введено в нашому районі місяць тому. За чотири тижні нові спеціалісти мали змогу познайомитись з сім'ями, з якими надалі доведеться їм працювати. Вчора в районному центрі соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді пройшов семінар, на якому молоді фахівці детальніше ознайомились з багатьма аспектами їх роботи.

Світлана Чуванова - директор районного центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді: «Міністерство соціальної політики ставить перед нами головну задачу, попередити складні життєві обставини в сім'ях. Ви повинні провести інспектування всіх сімей, в яких можуть бути складні життєві обставини і попередити їх, щоб не допустити вилучення дитини із сім'ї.»

Детальніше про обов'язки фахівця з соціальної роботи говорили на семінарі, що пройшов 2 серпня в районному центрі соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді. На захід запросили керівників інших служб, які поділилися досвідом роботи, порадили як вести себе в тій чи іншій ситуації.

Сергій Полівода - начальник служби у справах дітей Н.-Сіверської райдержадміністрації: «При виявленні безпосередньої загрози життю або здоров'ю дитини, органи опіки та піклування, тобто виконавчий комітет сільської ради повинен постановити рішення про негайне вилучення дитини у батьків. В відповідній постанові Кабінету Міністрів України, яка регулює питання роботи з питань опіки й піклування  прописано, що комітет сільської ради приймає рішення і протягом доби передає дитину в службу, а вже потім служба влаштовує тимчасово дитину або в притулок, або в сім'ї родичів.»

10 видів допомоги сім'ям з дітьми виплачує управляння праці та соціального захисту населення Н.-Сіверської РДА. Його начальник Галина Гавриленко розповіла присутнім, які саме виплати отримують такі сім'ї. Акцентувала увагу на деяких нюансах.

Галина Гавриленко - начальник управління праці та соціального захисту населення райдержадміністрації: «Допомогу по догляду за дитиною до 3 років виплачуємо всім матерям. Якщо мати не працює, то допомога виплачується з дня звернення матері. Ми попереджаємо коли вони приносять документи.»

Про зайнятість населення говорила начальник районного центру зайнятості Світлана Безпала. Зупинилась на тому, хто з сільських жителів може стати на облік Центра зайнятості.

Світлана Безпала - директор Н.-Сіверського центру зайнятості: «Люди які перебували на обліку Центру зайнятості до 2008 року і знялися з будь-яких причин і ніде більше не працювали, і це підтверджується записом у трудовій книзі, вони можуть звернутися до центру зайнятості . Тільки в цьому випадку ми поновлюємо їх на облік.»

Під час семінару-навчання молоді спеціалісти з'ясували питання з якими їм довелося вже зіткнутися, також занотували поради, які допоможуть в їх роботі.

{youtube}BgmYWRvnfjY{/youtube}

f t g m

счетчики