Copyright 2017 - Філія ПАТ "НСТУ" "Новгород-Сіверська регіональна дирекція "Сіверська". Використання матеріалів з сайту лише за умови гіперпосилання на trksiver.com.ua

Засідання колегії Н.-Сіверської РДА

Автор Т.Лось

Зросла середня заробітна плата по району, збільшились обсяги промислового виробництва за перше півріччя 2012 року, проте за цей період зменшилась кількість населення в основному за рахунок природного скорочення. На засіданні колегії Новгород-Сіверської РДА говорили про хід виконання програми економічного і соціального розвитку та бюджету району на 2012 рік за підсумками першого півріччя. Також на засіданні колегії йшлося про готовність навчальних закладів до 1 вересня.

 

За більшістю показників, відзначив у своїй доповіді перший заступник голови РДА Іван Гавриленко, програма соціально-економічного розвитку району за підсумками першого півріччя виконується і перевиконується. 90% обсягів промислового виробництва району формує харчова промисловість. Харчовики забезпечують продуктами харчування не лише мешканців району, а й інші регіони.

Зросли і надходження до зведеного бюджету більше ніж на 6%. Підприємства лісопереробної галузі, бавовняно-ткацька фабрика та ще 2 підприємства району свою продукцію відправляють на експорт.

885 тисяч гривень використано в районі на експлуатаційне утримання доріг. На 566 тисяч гривень відремонтовано доріг місцевого значення.

На 2012 рік програмою «Власний дім» на підтримку індивідуального житлового будівництва передбачено 174 тис. гривень. В першому півріччі з них використано  майже 50 тис. грн. на розвиток особистого селянського господарства у с. Дігтярівка. З держбюджету місцевим бюджетам на соціально-економічний розвиток району було перераховано 14 млн. грн.

На будівництво, реконструкцію і утримання доріг комунальної власності з державного бюджету на 2012 рік передбачено 545 тис. грн. З них 371 тис. грн. на ремонт доріг в місті по вулицях Богуна, Пушкіна, Герцена, інші кошти - на ремонт доріг в селах в розрізі кожної сільської ради.

Майже 30% реалізованої продукції по району припадає на мале підприємництво, по області це цифра складає - 50%. Кількість зареєстрованих підприємців з початку року зменшилась більше ніж на 60 чоловік, за словами Івана Івановича, це пояснюється збільшенням податкового навантаження. Між тим, саме малі підприємства надають робочі місця майже 38% працюючого населення району. Зараз в районі проживає 28662 особи.

За перше півріччя спостерігається скорочення населення на 370 осіб. Число померлих перевищило число народжених майже в 3 рази.

В першому півріччі зросла середня заробітна плата. По району вона становить 1789 грн., середня заробітна плата сільського працівника склала 1176 грн.

Найгірше оплачується робота селян в ТОВ "Нове життя" - в середньому 720 грн., в ТОВ "Промінь" – 892 грн., не дотягують до мінімалки і в СГВК "Блистівський" - 947 грн.

Заборгованість з заробітної плати в районі відсутня. А ось рівень безробіття в районі збільшився за рахунок жінок після 55 років. На одне вільне робоче місце претендує 9 осіб, такий же середній показник спостерігається і по всій області.

Молока і м'яса в районі вироблено більше, ніж за відповідний період минулого року. Молоко в ціні в порівнянні з минулим роком впало на 50 копійок, а пальне подорожчало на 2 грн. Виробництво рослинницької продукції зросло в основному за рахунок вирощування ріпаку.

Основні ж зусилля селян зараз направленні на збирання врожаю. У ТОВ "Мрія" практично вже завершили збирання ранніх зернових.

Що ж до бюджету району, його 95% йде на заробітну плату бюджетникам, інше - на необхідні видатки. У цьому ж півріччі вдалось провести і капітальні видатки - придбання комп'ютерної техніки для управління та сільських рад; капітальний ремонт Кіровської сільради; придбання комп’ютерної техніки, меблів для дитсадків; капітальний ремонт Грем'яцького дитсадка, Орлівського НВК; закуплено медобладнання та меблі для лікарні.

На засіданні колегії також йшлося про заборгованість населення по розрахункам за воду, вона склала більше 100 тис. грн.

Керівник комунального підприємства Павло Сташук відзначив і невідповідність тарифу на воду, зараз він має складати не менше 7 грн. 20 коп. Другим питанням засідання колегії розглядалась підготовка навчальних закладів до прийому дітей 1 вересня. Начальник районного відділу освіти Ірина Зюзько прозвітувала, що переважно всі школи готові до навчального року. Залишилися деякі недопрацювання, але і їх обіцяють завершити вчасно. Головний лікар району Світлана Шам вказала на небажання працівників освіти проходити обов'язковий медогляд. На Сьогоднішній день його пройшла лише третина освітян. Виникла проблема із проведенням бактеріологічного обстеження працівників шкіл. На це в бюджеті не знайшлося близько 30 тис. грн. з однієї людини близько 27 грн. Це питання пообіцяли вирішити незабаром. Найближчим часом заплановані капітальні ремонти деяких шкіл, на які кошти ще не надійшли, а також реконструкція котельні НВК "Дзвіночок". Задля цього навчальний процес не припинятимуть, а дітей переводитимуть на час ремонту в інші приміщення.

f t g m

счетчики