Copyright 2017 - Філія ПАТ "НСТУ" "Новгород-Сіверська регіональна дирекція "Сіверська". Використання матеріалів з сайту лише за умови гіперпосилання на trksiver.com.ua

Вирощувати худобу стало вигідніше

Автор Т.Лось

З липня зросла дотація на утримання молодняка великої рогатої худоби для населення, змінились і умови її надання.

Наприкінці червня вийшла нова постанова, за якою збільшені державні дотації на вирощування молодняка великої рогатої худоби населенням. Документи на отримання цієї дотації приймаються у сільських радах.

 

Іван Коваленко - начальник відділу ринкових відносин і маркетингу сільськогосподарської продукції Н.-Сіверського управління агропромислового розвитку: "Зараз сільськими радами збираються документи у населення і подаються не один раз у квартал, а кожного місяця до 5 числа. Є зміни щодо віку тварин. Наприклад, населенню за молодняк великої рогатої худоби віком від 6 до 9 місяців виплачується 500 гривень, віком від 9 до 12 місяців - 750 гривень, віком від 12 до 15 місяців - 1000 гривень".

Умови, за якими надаватимуться дотації, залишаються такими, які діяли до цього часу.

Іван Коваленко - начальник відділу ринкових відносин і маркетингу сільськогосподарської продукції Н.-Сіверського управління агропромислового розвитку: "По-перше, він не повинен бути куплений, або придбаний на стороні. По-друге, якщо цей молодняк з 2011 року, то він має бути проведений на 1 січня 2012 року по господарській книзі тієї сільської ради, де проживає цей громадянин. І по-третє, обов'язково має бути паспорт і ветеринарна картка на ВРХ".

Збільшенням дотацій на вирощування молодняка великої рогатої худоби держава намагається призупинити зменшення поголів'я корів у приватному секторі. Між тим, за статистичними даними, в Н.-Сіверському районі населення все менше прагне утримувати вдома корівку. Лише протягом останніх 3 - 4 років спостерігається тенденція до швидкого зменшення маточного поголів'я. Наприклад, з 2007 по 2010 приватні домогосподарства позбулися більше ніж тисячі голів, в 2011 - ця цифра склала 400 голів, а в 2012 в порівнянні з попереднім роком - 305 голів. Однією з причин стрімкого зменшення поголів'я називають старіння сільського населення та низькі закупівельні ціни на молоко.

f t g m

счетчики