Copyright 2017 - Філія ПАТ "НСТУ" "Новгород-Сіверська регіональна дирекція "Сіверська". Використання матеріалів з сайту лише за умови гіперпосилання на trksiver.com.ua

В Спасо-Преображенському монастирі згоріла вежа

Автор А.Чернявська

Вчора о 18:00 до пожежної частини СДПЧ-17 надійшов виклик, проте, що в Спасо-Преображенському монастирі палає вежа. Рятувальники прибули швидко, але, на жаль, вежа згоріла за 15 хвилин. Пожежні не дали можливості вогню поширитися на стіну, яка веде до південної вежі. Що ж стало причиною загоряння? Поки невідомо, проте вже є деякі припущення.

ігумен Никодим - настоятель Спасо-Преображенського монастиря: "О 18:30 почало диміти. Ми викликали пожежних. Коли приїхали пожежні, то від вежі залишився лише каркас. Загорілося, напевно, від недопалка. Ми вже давно хотіли зробити двері , аби вхід до вежі охоронявся. Але відвідувачам це не сподобалося, ось і маємо такі наслідки. Сьогодні мені пообіцяли, що найближчим часом вежа буде відновлена".

Сьогодні служителі монастиря власними силами прибирали наслідки пожежі: вивозили сміття, підмітали та обмивали стіни. Як вважає більшість, ймовірно причиною пожежі став недопалок від цигарки, адже вхід на вежу відкритий для всіх, без винятку. Вже неодноразово служителі монастиря прибирали залишки сміття, залишені молоддю після відвідання вежі: це і недопалки, пляшки з-під пива, траплялися навіть використані шприци. Біля стін монастиря ми зустріли жінку, яка зі своїми онуками приїхала на екскурсію до нашого міста.

Галина Василівна - мешканка м. Шостка: "В наш час молодь, можливо, це є недоліком батьків, не цінує того, що має. Хотілося б, щоб вежу таки відновили. Аби ми могли милуватися цією історичною красою".

Будемо мати надію, що місцева влада не залишиться осторонь, і в найближчий час відновить вежу, адже краса нашого міста милує око не лише місцевим жителям, а й приїжджим гостям.

{youtube}qpl1Cya6h1o{/youtube}

f t g m

счетчики