Copyright 2017 - Філія ПАТ "НСТУ" "Новгород-Сіверська регіональна дирекція "Сіверська". Використання матеріалів з сайту лише за умови гіперпосилання на trksiver.com.ua

Прибудинкова територія перейшла у розпорядження співвласників ОСББ

Автор В.Набока

15 березня Верховна Рада України ухвалила Закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо об'єднань співвласників багатоповерхових будинків". Відтепер члени ОСББ мають право на власний розсуд розпоряджатися придбудинковим майном.

Законодавчим актом внесені зміни до Земельного, Цивільного Кодексів та Закону "Про об'єднання співвласників багатоповерхових будинків", спрямовані на вдосконалення порядку  діяльності об'єднання співвласників багатоквартирних будинків. За дане рішення проголосували 235 із 418 народних обраців. Відповідно до закону, у разі утворення об'єднання співвласників багатоквартирних будинків, земельна ділянка ,прилегла до будівлі, споруди, а також прибудинкова територія передається безкоштовно у власність або у постійне користування об'єднанню. Яка ж кількість таких об'єднань існує в Н.-Сіверському і чи доцільні запропоновані зміни - про це далі.

Олег Душин - начальник відділу житлово-комунального господарства РДА: "На сьогоднішній день в районі зареєстровано 10 ОСББ. В кожному об'єднанні є свій голова, який виконує обов'язки управляючого цього будинку. На сьогоднішній день жодне з об'єднань не подавало заявки на оформлення ними прибудинкової території".

Робота по модернізації законодавства стосовно управління житловою нерухомістю в Україні лише починається. Об'єднання співвласників  багатоповерхових будинків стануть більш ефективнішими, ніж житлово-експлуатаційні контори. І наразі ОСББ є одним з найкращих варіантів для власників квартир.

{youtube}NGL2JmL-SLc{/youtube}

f t g m

счетчики