Copyright 2017 - Філія ПАТ "НСТУ" "Новгород-Сіверська регіональна дирекція "Сіверська". Використання матеріалів з сайту лише за умови гіперпосилання на trksiver.com.ua

Наслідки буревію

Автор А.Чернявська

Сильні пориви вітру ламали гілля і дерева, шкодили покрівлі будівель. Серед наслідків негоди численні обриви дротів, зламані опори. За словами начальника ОДС Євгена Приходько, пошкоджено повністю 8 повітряних ліній 10 кіловольт, 5 - частково. 26 населених пунктів залишилися без світла: Кірове, Форостовичі, Бирине, Прокопівка, Юхнове, Горбове, Мамекине, Смяч, Лизунівка, Шептаки, Блистова, Орлівка.

Наразі бригади РЕМУ оперативно ліквідують пошкодження. Щороку від ударів блискавкою гинуть люди. На щастя, в нашому районі загибелі людей поки не зафіксовано. Завжди треба бути обережними під час грози.

Дмитро Гаркавий – інспектор Новгород-Сіверського райвідділу Держтехногенбезпеки України в Чернігівській області: «Під час грози повалені вітром  дерева можуть зупинити електропостачання певних об’єктів, також при обриві дротів може статися електротравма людини, яка проходить поряд. Якщо ви бачите обірваний  дріт, відійдіть від нього і обійдіть дугою. Для організацій, підприємств та установ, які знаходяться на території району, повинна бути обов’язково в робочому стані система блисковкозахисту. Однієї системи захисту недостатньо, треба проводити періодичний технічний огляд і ревізію».

Чималої біди наробив вчорашній буревій в селищі Чернацький. Понищена городина, вітер пообривав листя та цвіт з дерев, порозбивав у вікнах шибки і, навіть, позривав шифер на дахах. Дісталося і машинам, які під час буревію стояли під деревами. Сьогодні жителі Чернацького власними силами ліквідують наслідки буревію.

Тамара Шишко – пенсіонерка: «Дерева поваляло, з дахів позривало шифер, на кладовищі теж чимало аварій. Дякуємо МНС. Приїхали на початку дванадцятої ночі, зробили нам світло. Сусідка кричить: - «Тамара, одягайся, виходь, горить верба». Я вибігла, а там горить верба біля хати».

Чимало дерев залишаються аварійними і від сильного вітру можуть впасти на будівлі, машини та покалічити людей. Тому під час негоди краще залишатися вдома або в іншому безпечному місці.

{youtube}07PXMNvsWq0{/youtube}

f t g m

счетчики