Copyright 2017 - Філія ПАТ "НСТУ" "Новгород-Сіверська регіональна дирекція "Сіверська". Використання матеріалів з сайту лише за умови гіперпосилання на trksiver.com.ua

ХІІ Міжнародний фестиваль журналістів "Золотий передзвін Придесення"

Авто Н.Скляренко

6 червня в Ніжині ХІІ Міжнародний фестиваль журналістів "Золотий передзвін Придесення" зібрав разом представників регіональних ЗМІ Чернігівщини, Брянщини та Гомельщини. Журналіська громада відвідала НДУ ім. Миколи Гоголя, відбулась церемонія вшанування переможців фестивалю.

Щороку напередодні Дня журналіста представники регіональних ЗМІ збираються разом на Міжнародному фестивалі журналістів. Бо спілкування, обмін досвідом для людей цієї професії – головне. На початку зустрічі представники мас-медіа зустрілися з ректором НДУ ім. М. Гоголя, професором Олександром Дмитровичем Бойком та викладачами філологічного факультету, бо більшість учасників фестивалю є випускниками цього вузу. Олександр Дмитрович зупинився на ролі журналістів у соціальній пам’яті.

Олександр Бойко – ректор НДУ ім. М. Гоголя: «Без пам’яті людина практично існувати не може і місце журналістів у формуванні соціальної пам’яті, звичайно, важлива. Корпус журналістів – це швидко реагуючий «спецназ» соціальної пам’яті. Ви перші, хто бачить, ви перші, хто чує, ви перші, хто відчуває, ви перші, хто осмислює, а потім примушуєте решту людей побачити, почути і осмислити».

Також присутні мали змогу поспілкуватись з викладачами Григорієм Самойленком та Володимиром Крутивусом. НДУ передали книги від місцевих авторів, які в останні роки були видані за обласною програмою «Українська книга». На зустрічі також зазначалося, що незабаром у планах відкрити нову спеціальність «видавнича справа», де готуватимуть видавців-журналістів. Після зустрічі з інтелектуальною елітою університету до уваги учасників фестивалю було представлено літературно-музичну композицію пам’яті Марка Бернеса, відомого співака, уродженця Ніжина.

Лунали пісні воєнних років, до пам’ятника Марку Бернесу лягли квіти. Сама ж церемонія вшанування переможців фестивалю відбулась у Ніжинському драматичному театрі ім. Михайла Коцюбинського. Тут же розгорнулась виставка майстрів Ніжина та Ніжинщини, починаючи з робіт традиційних стародавніх видів мистецтва до новітніх технологій. Урочистості розпочали з привітань журналістської спільноти Чернігівщини, Брянщини та Гомельщини від голови ОДА Володимира Хоменка.

Володимир Хоменко – голова Чернігівської облдержадміністрації: «Раді вітати в цій залі людей, які справою свого життя обрали неспокійну, нелегку, але необхідну для розвитку демократичного суспільства журналістську роботу. Регіональні засоби масової інформації - це дзеркальне відображення багатогранних економічних і соціальних процесів, які відбуваються в державі. Як зазначив Президент Віктор Федорович Янукович, з прийняттям Закону «Про доступ до публічної інформації» в країні створені належні умови для розвитку демократичних інститутів, що дає можливість вибудовувати нову якість відносин між владою і суспільством на принципах відповідальності та відкритості».

На значимості та важливості роботи журналістів у суспільному житті наголосив голова облради Анатолій Мельник.

Анатолій Мельник – голова Чернігівської облради: «Чернігово-Сіверська школа журналістики визнана однією з провідних в Україні. Свідченням цього є той факт, що наша область єдина в державі, де багато років поспіль проводиться Міжнародний фестиваль регіональних засобів масової інформації. Об’єктивність, оперативність, професіоналізм, вміле володіння словом, жанрове розмаїття, незмінні складові журналістів нашого краю. Ставлення до слова написаного або сказаного журналістом в усі часи на Чернігівщині було особливим. Йому довіряють. До думки авторів прислуховуються, а їхню працю поважають і цінують».

На святкуванні були нагороджені орденом за заслуги ІІІ ст. відомі діячі Ніжина. Вітали і переможців фестивалю. Приємно відзначити, що РДТРК «Сіверська», стала однією з компаній – переможців Міжнародного конкурсу журналістських робіт «Слов’янське перехрестя». Актори Ніжинського драмтеатру ім. М.Коцюбинського інсценізували екзамен на факультеті журналістики, де і у серйозній, і у жартівливій формі розкрили всі ознаки розвитку журналістики та специфіку цієї професії. Завершили святкування піснею.

{youtube}8eQJchKqZS4{/youtube}

f t g m

счетчики