Copyright 2017 - Філія ПАТ "НСТУ" "Новгород-Сіверська регіональна дирекція "Сіверська". Використання матеріалів з сайту лише за умови гіперпосилання на trksiver.com.ua

Підвищення пенсійного віку – як сприймають новину сіверяне…

Автор О.Харькова

Підвищення пенсійного вікуОбговорення пенсійної реформи, що наразі триває в Україні не могло не затронути душі й серця сіверян. Хтось в першу чергу  хапається за серце, хтось – за калькулятор рахувати, коли ж нарешті йти на заслужений відпочинок і чи дотягне він до нього взагалі. Чого гріха таїти – більшість реформу сприймє неоднозначно, хоча міжнародна практика свідчить, що існує багато країн, в яких пенсійний вік для чоловіків та жінок однаковий, а також  багато країн планують підвищувати пенсійний вік для чоловіків та жінок в майбутньому.

Тому усі дискусії з питань пенсійного віку в Україні стосуються двох моментів – чи повинні чоловіки та жінки мати однаковий пенсійний вік і чи потрібно підвищувати їхній пенсійний вік.

Володимир Шкель – Печенюгівський сільський голова: "Пенсійна реформа обговорюється. Збільшується вік виходу на пенсію. Люди до цього ставляться негативно. Лизунівці кажуть: тракторист пропрацював 25 років і отримає пенсію таку ж, як і жінка, що пропрацювала лише 5 років."

Більшість жінок як не на всі 100% з міркуваннями чоловіків не згодні. Робота, сім’я, дім – все на їх тендітних плечах. А інколи робота -  не легша за чоловічу. Марії Шелудько – соціальному працівнику з Печенюг доводиться і дрова на морозі колоти, і воду тягати.

Марія Шелудько – соціальний працівник: "Зимою важко прцювати: з льоху необхідно занести, по воду сходити, в хаті прибрати, попрати одяг підопічним, наварити їсти, але працювати треба. Робота ця неблагодарна."

До новин від Пенсійного фонду жінка ставиться негативно, як і її односельці.

Марія Шелудько – соціальний працівник: "Я думаю, що  не треба добавляти пенсійний вік, бо не буде кому йти на пенсію. Зараз у 52 роки жінка вже ніяка. Я думаю, що до пенсії не протягну".

"І як би там не розповідали, - кажуть печенюгівці, - що в Великій Британій планують збільшити пенсійний вік до 68 років,а в Німеччині, Ізраїли та Сполучених Штатах - до 67, важко зараз переконати нас в тому, що це робиться задля нас самих". Однак слід замислитись: аби отримати пенсію вчасно треба, аби хтось вчасно робив внески  до Пенсійного фонду. Тож реформа потрібна і неминуча.

f t g m

счетчики