Copyright 2017 - Філія ПАТ "НСТУ" "Новгород-Сіверська регіональна дирекція "Сіверська". Використання матеріалів з сайту лише за умови гіперпосилання на trksiver.com.ua

Небезпечна знахідка.

Автор І.Радковець

Настала гаряча пора, коли жителі міста та району активно працюють на своїх присадибних ділянках, виїжджають до лісу відпочити. Саме ці місця найчастіше всього нагадують нам про роки Великої Вітчизняної війни, адже люди неодноразово знаходять там артилерійські снаряди. Подібна ситуація нещодавно сталася в лісі поблизу села Бирине.

 

Минуло багато років відтоді, як пролунав останній постріл ВВВ, але страшні знахідки нагадують про себе й досі. В Биринському лісі було знайдено снаряд.

24 квітня до Н.-Сіверського районного відділу МНС надійшла інформація, що в районі Биринського лісу знайдено артилерійський снаряд часів ВВВ. Хто знайшов ці снаряди, працівники МНС не розголошують, але те, що міни знаходяться посеред лісу - це факт.

Андрій Анікієнко - начальник Н.-Сіверського РВ МНС, майор служби учнівського захисту: "На місце одразу виїхала оперативна група МНС, для індентифікації. За висновком групи було залучено піротехнічну групу обласного управління МНС України".

Рятувальний загін спеціального призначення територіального управління МНС України в Чернігівській області прибув на місце, де знаходились снаряди, відразу почали роботу з їх утилізації, яка, за словами старшого лейтенанта Михайла Ільєва, вимагає кмітливості й уважності, адже один необережний крок може стати останнім в житті. Підготували все оснащення, настав момент істини - вибух.

Михайло Ільєв - старший лейтенант рятувального загону спеціального призначення територіального управління МНС України в Чернігівській області: "Надійшло повідомлення, що був виявлений артилерійський снаряд калібру 152 мм. Ми одразу виїхали на місце, провели контрольну перевірку прилеглої території. Такі ситуації, на жаль, трапляються часто, особливо навесні, коли зійшов сніг".

За останній час це непоодинокі випадки, страшні знахідки років ВВВ. Все частіше нагадують про себе, залишки, а то й цілі снаряди, мешканці міста та району нерідко знаходять на своїх ділянках, тож необхідно бути обачним до себе та своїх вчинків, адже на місці вибуху може опинитись не рятувальний загін спеціального призначення, а саме ви.

{youtube}sY7XBOA5JOI{/youtube}

f t g m

счетчики