Copyright 2017 - Філія ПАТ "НСТУ" "Новгород-Сіверська регіональна дирекція "Сіверська". Використання матеріалів з сайту лише за умови гіперпосилання на trksiver.com.ua

Планується вдвічі збільшити фінансування ліквідаторам аварії на ЧАЕС.

Автор Т.Лось

26 квітня відзначатимемо 26 роковину аварії на Чорнобильській атомній електростанції. У соціальних ініціативах, озвучених Президентом, окрему увагу приділено людям, які в найскладніші для України часи гасили полум'я жахливої аварії. Адже тоді вони ризикували своїм здоров'ям і життям заради інших.

На сьогоднішній день соціального захисту потребують люди, які 26 років тому захищали інших від мирного атому, ліквідовували наслідки аварії на Чорнобильській атомній електростанції. У соціальних ініціативах, озвучених нещодавно Президентом України, окрему увагу приділено чорнобильцям. Планується вдвічі збільшити фінансування - допомогу інвалідам- ліквідаторам аварії на ЧАЕС та інвалідам, потерпілим від Чорнобильської катастрофи, які потребують соціального лікування. А з нагоди роковин Чорнобильської катастрофи з обласного бюджету виділені кошти для надання матеріальної допомоги цим категоріям населення.

Світлана Бикова - завідувач сектору у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи управління праці та соціального захисту населення Новгород-Сіверської РДА: "З обласного бюджету виділені кошти в сумі 34.8 тис. грн. Загалом по області за списками громадських організацій матеріальну допомогу надано 586 постраждалим громадянам в розмірі 100 або 50 гривень, в залежності від статусу постраждалого. Матеріальну допомогу у Н.-Сіверському районі виділено сімом потерпілим внаслідок Чорнобильської катастрофи І категорії, яким встановлена ІІ-ІІІ група інвалідності, та трьом учасникам ліквідації наслідків аварії категорії ІІ."

Серед інших пільг, ліквідатори та постраждалі внаслідок аварії на ЧАЕС, які знаходяться на амбулаторному лікуванні, мають право на безкоштовне придбання  ліків. Але не всі вони, за словами Світлани Іванівни, цим користуються. Бо, навіть ті незначні суми, які виділяються державою, не кожного місяця витрачаються повністю.

{youtube}6tMBdeCx7Zs{/youtube}

f t g m

счетчики