Copyright 2017 - Філія ПАТ "НСТУ" "Новгород-Сіверська регіональна дирекція "Сіверська". Використання матеріалів з сайту лише за умови гіперпосилання на trksiver.com.ua

Н.- Сіверський – перлина історії Чернігівщини.

Автор І.Радковець

18 квітня відзначаємо Міжнародний день пам’яток  історії  та культури. Якими історичними пам’ятками можуть пишатись сіверяни в нашому місті.

 

Новгород-Сіверський – місто, яке має свою славетну історію та культуру, яка відома багатьом не тільки в Україні, але й по за її межами. Ідучи вулицями міста, особливо влітку можна зустріти багатьох туристів, які приїжджають  до Новгорода-Сіверського помилуватися пам’ятками культури.

 

Відомими серед них є Тріумфальна арка, біля якої мешканці Новгорода-Сіверського зустрічали імператрицю Катерину ІІ. Успенський собор – пам’ятка архітектури українського Відродження, Торгові ряди, які й зараз використовуються за призначенням. Значну роль серед всіх пам’ятних місць відіграє Спасо-Преображенський монастир, на території якого знаходиться історико-культурний музей-заповідник «Слово о полку Ігоревім». Чи знають сіверяни пам’ятні місця нашого міста та яку роль вони для них відіграють, ми поцікавились у перехожих.

Я відвідувала Успенський собор, мені дуже сподобалося, собор дуже гарний.

Звісно, це відіграє важливу роль. І ми  повинні бути зацікавлені в тому, щоб вони знаходилися в гарному стані і залишилися нашим нащадкам.

Треба їх зберігати та відбудовувати.

Спасо-Преображенський монастир, музей, Замкова гора, арка, яка збудована на честь Катерини ІІ, Богдан Хмельницький і ,звісно ж, парк. Скажіть, будь ласка, яке значення вони мають для історії нашого краю? - Велике культурно-історичне значення для нас та наших нащадків.

Я сам з Києва, але я знаю  «Слово о полку Ігоревім» ,також в місті є монастир, а також багато інших пам’ятних місць .

Отже, як ми бачимо, не тільки місцеві жителі, але і гості міста добре знають історичні пам’ятки.  Але, на жаль, не всі вони мають до них шанобливе ставлення, про що говорить таке явище як вандалізм, що останнім часом набирає обертів. Якщо таке ставлення можливо змінити, то й пам’ятні споруди історії будуть відновлюватись й розвивати історію Сіверського краю, адже наше місто має можливості для того, щоб бути відомим на Чернігівщині.

{youtube}EMUY_FbzDoI{/youtube}

f t g m

счетчики