Copyright 2017 - Філія ПАТ "НСТУ" "Новгород-Сіверська регіональна дирекція "Сіверська". Використання матеріалів з сайту лише за умови гіперпосилання на trksiver.com.ua

Відбулись збори Н.-Сіверського осередку Товариства «Чернігівське земляцтво»

Автор Н.Скляренко

Збори Н.-Сіверського осередку Товариства "Чернігівське земляцтво" вже стало доброю традицією. Вихідці із Чернігівщини обговорюють національно-культурні, соціальні та економічні питання, сприяють розвитку Новгород-Сіверщини. Пропогують славетну історію нашого краю, беруть участь у відновленні пам'яток історії та культури. На зустрічі роботу осередку підсумував та окреслив плани на майбутнє голова Н.-Сіверського осередку Товариства "Чернігівське земляцтво", Президент торгово-промислової палати у м. Київ Микола Засульський.

Микола Засульський – голова Н.-Сіверського осередку Товариства «Чернігівське земляцтво», Президент торгово-промислової палати в м. Київ: «Цієї суботи традиційно планується  суботник у Пирогово біля Чернігівських експонатів. Будемо брати участь у конкурсах декоративно-вжиткового мистецтва "Перлини Сіверщини", будуть проводитись ярмарки, про що ми інформуватимемо членів нашого осередку».

В обговоренні шляхів розвитку Н.-Сіверського краю взяв участь заступник голови Н.-Сіверської РДА Павло Плотніков, який дав розгорнуту характеристику соціально-економічного та культурного розвитку району, ознайомив зі станом справ у сільському господарстві та промисловості.

Павло Плотніков – заступник голови райдержадміністрації з гуманітарних питань: «По промисловості є декілька проектів, зараз прийшли нові інвестори та намагаються відновити роботу Н.-Сіверського м'ясокомбінату, який вже близько семи років не працював. В цьому році, сподіваємось, піде перша продукція».

На збори був запрошений та виступив письменник Юрій Збітнєв, він зокрема відзначив роль земляцтва у розвиткові держави. Родовід Збітнєвих бере початок саме з Сіверської землі, зазначив Юрій Миколайович. Він поділився своїми напрацюваннями, а саме: роботою над книгою "Золотий стіл Чернігівський". У свою чергу голова громадської організації "Княжий град" Олена Бурико та Євген Бурико ознайомили присутніх з розвитком туристичної галузі на Новгород-Сіверщині. На збори також був запрошений генеральний директор Донецького хімічного заводу Олег Копейко, батько якого працював директором Вороб'ївської школи. На зборах презентували книгу "Родові таємниці сіверянського краю" яку було видано завдяки небайдужим людям, зауважила член Чернігівського земляцтва, член Союзу психологів України, директор товариства "Лега" Галина Кокта.

Галина Кокта – член Товариства «Чернігівське земляцтво», член Союзу психологів України, директор ТОВ «Лега»: «Особливо вдячні торгівельно-промисловій палаті М.В.Засульському, С.Козлову. Хотілося б сказати багато теплих слів Мануйловичу, Федірко. Звичайно ж, тим депутатам ВР: Ю.Р. Мірошниченко, Г.Ф. Маньковському, а також С.Ф.Сергієнку з Н.-Сіверського. Ці люди нам дуже допомогли».

Член земляцтва Петро Катіман розповів про акцію проведену минулого року на Чернігівщині з метою впорядкування братських могил. Виконавчий директор товариства "Чернігівське земляцтво" Тетяна Литошко подякувала всім членам Н.-Сіверського земляцтва, зокрема Миколі Засульському за активну участь у роботі земляцтва. На зборах привітали ювілярів. Що для наших земляків означають такі зустрічі, ми запитали у голови Н.-Сіверського осередку товариства "Чернігівське земляцтво", Президент торгово-промислової палати Миколи Засульського.

Микола Засульський – голова Н.-Сіверського осередку Товариства «Чернігівське земляцтво», Президент торгово-промислової палати в м. Київ: «Це приєднання до нашої землі, це те, що дає нам наснагу, ми вертаємося до наших коренів, які закопані в нашій сіверській славетній землі. Для мене нема вибору, що дає нам ця земля. Я завжди кажу, що це найпівнічніша, найхолодніша земля на території України, але для нас, для нашого серця це найбільш тепла земля, тому що там закопані корені наших батьків і матерів, бабусь і дідусів. І мені завжди дуже приємно приїздити до нашого рідного краю до Н.-Сіверського, дивитися з монастирських круч як розливається Десна. І де б я не бував, в яких країнах світу, для мене ця земля найрідніша».

f t g m

счетчики