Copyright 2017 - Філія ПАТ "НСТУ" "Новгород-Сіверська регіональна дирекція "Сіверська". Використання матеріалів з сайту лише за умови гіперпосилання на trksiver.com.ua

Відродження писанкарства на Сіверщині

Автор Н.Скляренко

Писанкарство - давнє українське мистецтво. Наші національні великодні писанки чарують своєю красою весь світ. На Н.-Сіверщині відроджує писанкарство Раїса Левдік. Відбулось відкриття виставки писанок цієї майстрині та її вихованців з РБШ у музеї-заповіднику "Слово о полку Ігоревім".

 

Щирі слова вітань звучали на її адресу.

Олександра Гальчук – методист районного Будинку школярів: «Від енергії та позитивності цієї людини перехоплює дух. Вона з захопленням розповідає про те, як працюють у неї діти. У неї займається багато дітей, коли вона почала приносити перші дитячі роботи - ми всі були в захваті».

Борис Домоцький – історик: «На прикладі творчості цієї майстрині ми бачимо як відроджується українське. Дуже добре, що до цієї народної творчості долучені діти, які продовжать розвиток цього мистецтва в майбутньому».

Раїса Левдік є членом "Княжої скарбниці", не раз радувала н.-сіверців своїми виставками.

Юрій Воробей – керівник клубу «Княжа скарбниця»: «Це досить плідна праця, яку буде передано наступному поколінню, і це дуже добре, що знані на Сіверщині майстри ознайомлюють молодих сіверян з таким чудовим мистецтвом, як писанкарство».

На відкритті лунали і привітання в віршованій формі. Писанкарці також запропонували розписати разом з гуртківцями велику дерев'яну писанку і прикрасити місто. Батьки дітей, яких навчає Раїса Василівна, також висловлювали їй свою вдячність. Саме ж Раїса Левдік розповіла про мистецтво писанкарства і свою любов до нього.

Раїса Левдик – керівник гуртка «Великодня писанка» РБШ: «Писати писанки я почала давно. Писала писанки бабуся, писала писанки матуся, пишу писанки й я, а зараз пише писанки моя онука. Писанка є символом України».

Відвідувачі цікавились і своєрідністю писанок Новгород-Сіверщини, і тими, хто відроджує писанкарство в нашому краї. Виявилось, що старовинний вид мистецтва завжди мав і має своїх поціновувачів на Сіверській землі.

f t g m

счетчики