Copyright 2017 - Філія ПАТ "НСТУ" "Новгород-Сіверська регіональна дирекція "Сіверська". Використання матеріалів з сайту лише за умови гіперпосилання на trksiver.com.ua

Обережно – тонкий лід!

Автор О.Лельтко

В зв'язку з різким підвищенням температури на річці Десна зменшився шар льодового покриву, в деяких місцях з'явились промоїни. МНСники вкотре звертаються до мешканців району з проханням утримуватися від перебування на льоду. Наголошують на забороні переходу через річку Десна в напрямку с. Бирине.

Щороку в Україні констатують непоодинокі випадки гибелі на водних об'єктах. Нехтуючи правилами поведінки на льоду люди опиняються в крижаному полоні, не всім вдається врятуватись. Особливо небезпечно знаходитись на водних об'єктах під час танення льоду. Адже там, де ще вчора було безпечно, за декілька годин може чекати смертельна пастка.

Дмитро Гаркавий - інспектор Новгород-Сіверського райвідділу Держтехногенбезпеки України в Чернігівській області: «Лід повинен бути зеленуватого відтінку товщиною не менше 7 см. Масова переправа пішки може бути організована при товщині льоду не менше 15 см. Також треба засвоїти, що зимова ловля риби потребує суворого дотримання правил поведінки. Це диктує багаторічний сумний досвід. Не треба пробивати поруч багато лунок і збиратися великими групами на одному місці. Забороняється пробивати лунки в місцях переправ, а також біля вимоїн та далеко від берега».

Слід пам’ятати, що найтонший лід біля кущів, очерету, під кучугурами. Перевіряти міцність льоду потрібно палицею, а не ногою. Якщо з’явились хоча б не значні сумніви, повертайтесь. Дотримання відповідних правил та обережність врятує від загибелі. А якщо не вдалося уникнути біди і ви провалились?

Дмитро Бойко – начальник 4-го караулу СДПЧ-17: «Коли провалився під лід, то в першу чергу треба викотитись на край льоду, ні в якому разі не вставати, повзти до берега».

Рибалки повинні завжди мати міцну мотузку - під час нещасного випадку вона стане в нагоді. З метою недопущення загибелі людей на водних об’єктах нашого району працівники Державної інспекції техногенної безпеки України разом зі співробітниками МНС провели рейдову перевірку водоймищ. Під час заходу всім рибалкам вручили пам’ятки та розповіли правила безпечної поведінки.

f t g m

счетчики