Copyright 2017 - Філія ПАТ "НСТУ" "Новгород-Сіверська регіональна дирекція "Сіверська". Використання матеріалів з сайту лише за умови гіперпосилання на trksiver.com.ua

Водонапірна вежа в Юхнові потребує ремонту

Автор Н.Даценко

Водопостачання - єдиний напрямок роботи Горбівського комунального підприємства. В цілому, кажуть комунальники, населення на послуги не скаржиться, та все ж є чимало проблем. Перша - це рельєф місцевості. Села Юхнове і Горбове стоять на пагорбах, аби вода дійшла до споживачів, витрачається багато електроенергії. Тож треба підвищувати ціну на воду, а населення не дуже платоспроможне. Та й це не головна проблема. Першочергове завдання - відремонтувати водонапірну вежу в селі Юхнове. Для цього потрібні кошти. І не малі. З такими проблемами зустрічають своє професійне свято працівники цього комунального підприємства.

Споживає воду в Юхнові та Горбові близько 90 дворів. Хто не підключений, з відрами - до колодязя. Їх шість. У мережі вода з 8-ї ранку і до 20-ї вечора. «Особливих скарг на послуги від населення немає, - каже директор  Горбівського комунального підприємства Василь Соловей, - та хотілося б поміняти труби на деяких ділянках, бо рвуться». Ось і того дня бригада збиралася йти шукати порив. Бо в останні дні були перебої з водою. Прорвало, ймовірно, на території колишнього стану. Сільгосппідприємства вже давно немає, а от водомережа, прокладена ще за радянських часів, досі служить людям. Порив двом працівникам комунгоспу треба шукати з лопатами, бо жодної одиниці техніки немає. Ще один головний біль - бугриста місцевість.

Василь Соловей - директор Горбівського комунального господарства: "Це велике навантаження на насос, тому що у нас тут два пагорби."Єдина вежа в Горбові забезпечує 2 села. Аби зменшити на неї навантаження, а також здешевити воду (поки вода дійде по пагорбах, чимало втрачається електроенергії), є плани відремонтувати вежу в Юхнові.

Юрій Панасенко - Горбівський сільський голова: "Це дасть нам змогу зменшити витрати води. Також це зменшить витрати електроенергії і здешевить воду."Проектна документація на ці роботи, зі слів сільського голови Юрія Панасенка, коштує приблизно 30 тис. грн. Роботу з оформлення, сказав, планують розпочати в цьому році. А, оскільки сума значна, великі сподівання мають на допомогу району і відповідну місцеву програму з покращення водопостачання.

f t g m

счетчики