Copyright 2017 - Філія ПАТ "НСТУ" "Новгород-Сіверська регіональна дирекція "Сіверська". Використання матеріалів з сайту лише за умови гіперпосилання на trksiver.com.ua

Фермери страждають від «сирної війни»

Автор Н.Даценко

Проблему, що виникла у вітчизняних виробників сиру в Росії, чиновники обіцяють владнати найближчим часом. А поки що наслідки так званої "сирної війни» відчувають не тільки переробні підприємства, а й безпосередні виробники - селяни, що здають молоко сирзаводам.

«Проблеми, що вдарили по виробниках сиру, - каже Ірина Сторчак, - нас зачепили, ще й як. Тільки-но зупинилися відвантаження продукції в Росію, одразу нам зменшили на 30% плату за молоко». І хоча зараз, зі слів господині, молоко додається, бо корови теляться, воно не рентабельне.

Ірина Сторчак – фермер: «Ледь окупається, і те тільки у тих, хто повністю власними силами заготовив корми на весь рік. Якщо корми закуповувати для корови, то це дуже збитково. Вигідніше все продати і покласти гроші на депозит, а жити на проценти».

А тому ситуація, що склалася, навіює фермерам, подружжю Сторчаків, сумні думки.

Ірина Сторчак – фермер: «З’являються погані думки: все взяти і продати. Раніше були теж тяжкі періоди, молоко падало на гривню і більше, але була надія, що цей період скінчиться».

Віталій Сторчак – фермер: «В цьому році держава дала дотацію на молоко – 30 копійок на літр. На другий день приїхали з сирзаводу і в угоді ціну на молоко знизили на 40 копійок, нікому до цього нема ніякого діла».

Українські чиновники планують у середині березня запросити російських фахівців, аби ті зробили свої перевірки сирзаводів. Якщо порушень не буде, українська продукція знову піде на зовнішні ринки. Економічну стабільність сирзаводів це, звісно, вирівняє, а от чи стане краще селянам - покаже час.

f t g m

счетчики