Copyright 2017 - Філія ПАТ "НСТУ" "Новгород-Сіверська регіональна дирекція "Сіверська". Використання матеріалів з сайту лише за умови гіперпосилання на trksiver.com.ua

Гімназисти присвятили виховний захід рідній мові

Автор Н.Ткач

Що було попередником слов'янської мови, як розвивалося письмо у східних слов’ян - розповідали на виховній годині, присвяченій святу Рідної мови. в Державній гімназії №1.

 

Люблю тебе я, мила Україно,

І все зроблю, щоб ти завжди цвіла,

Я буду вчитись в школі на відмінно,

Щоб мною ти пишатися змогла.

Такими віршами розпочався виховний захід, присвячений Дню рідної мови. Учні 6-В та 9-Б згадали про історію виникнення письма. Вважається, що основоположниками церковнослов’янської мови були брати Кирило та Мефодій. Звісно, для кожної країни її мова найкраща і, безумовно, для нас українська наймиліша та наймелодійніша. Хоча протягом століть українська мова зазнала багато заборон, вона здолала все і відома в усьому світі. ЇЇ можна почути в Німеччині, Греції, Канаді та багатьох інших країнах. Історію, літературу, географію України вивчають зараз за кордоном. Та найбільш відома наша мова завдяки пісні, за легендою саме нею бог наділив Україну, коли роздавав дітям світу таланти.

Валерія Пехотна – учениця Н.-Сіверської гімназії №1: "Звичайно, наша українська мова - це найкраща мова в світі, ми повинні шанувати її, вивчати. Вона дається мені легко, тому що мені дуже подобається розмовляти цією мовою. Я дуже люблю вірші Т.Г.Шевченка, Лесі Українки. Мене вражає патріотичність Т.Г.Шевченка, він намагався боротися за Україну, довести те, що вона повинна бути незалежною. Я вважаю, що потрібно проводити такі заходи тому, що вони відкривають щось нове для дітей, вони навчають чомусь. І молоде покоління через ці заходи повинно зрозуміти, що треба шанувати Україну."

Аня Трапізон – учениця Н.-Сіверської гімназії №1: "Українська мова - це рідна мова. Мені подобаються уроки української мови. Ми багато читаємо, пишемо. Мені подобається наша мова, бо вона рідна, як поле, як дім."

Дуже важливо, щоб наша молодь плекала і дбала в душі любов до рідної мови, адже її не можна обрати чи замінити. Вона нерозривно пов'язана з нашим життям.

f t g m

счетчики