Copyright 2017 - Філія ПАТ "НСТУ" "Новгород-Сіверська регіональна дирекція "Сіверська". Використання матеріалів з сайту лише за умови гіперпосилання на trksiver.com.ua

Підсумки роботи Уряду за 2011 рік

Автор Н.Даценко

Підсумовуючи результати роботи Уряду за 2011-й Прем'єр-міністр Микола Азаров зазначив, що рік був непростий. Але завдяки підтримці Президента і Парламенту вдалося знайти ті рішення, яких вимагала ситуація і в економіці, і в соціальній сфері, і в світових фінансах. Про здобутки 2011-го року і плани на 2012 йшлося під час зустрічі з журналістами.

 

На підсумковій прес-конференції, даючи оцінку економіці країни, Прем'єр-міністр України Микола Азаров зупинився на ключових параметрах - це ВВП, будівництво, середня заробітна плата, державний борг і, звичайно, газові питання. Країна змогла вибратися з економічної ями, не дивлячись на несприятливі умови, до того ж вдалося змінити ситуацію з боргом, підкреслив Прем'єр.

Микола Азаров - Прем'єр-міністр України: "Подальше нарощування боргу вело країну до банкрутства, а його жителів до бідності. Ось це ми повинні з вами розуміти. І тому в 2011 році ми домоглися суттєвого, ми знову почали знижувати співвідношення боргу країни до ВВП. В доларовому еквіваленті ми мали в 2008 році в передкризовому 180 млрд. доларів ВВП, упали до 117 млрд. в 2009 р. і ось починаємо виходити з цієї прірви, 136 млрд. наростили майже на 20 млрд. в 2010 р і майже на 30 млрд. в 2011 р, а в 2012 році плануємо перевищити докризовий рівень. ВВП і її похідна, купівельна спроможність наших людей, я про це буду говорити нижче, це можливість країни виконувати інфраструктурні проекти, можливість модернізувати економіку. Все це відбувалося в умовах росту ціни на газ."

Що ще Прем'єр відніс до активів? За 2011 рік на 44,5 % збільшились іноземні інвестиції в економіку країни. Можливим це стало завдяки роботі нового податкового кодексу. Завдяки державній підтримці розвитку інфраструктури вийшла з кризи будівельна галузь. Окремо Микола Азаров зупинився на сільському господарстві.

Микола Азаров - Прем'єр-міністр України: "Ми пішли на зниження імпорту і ви бачите, що на відміну 2009 р, коли було видано ліцензії на ввіз м'яса в країну 1,5 млн. тон, ми знизили ввіз на 21 %  свинини, на 68 % м'яса птиці і т. д. Це була свідома політика підтримки нашого вітчизняного товаровиробника. В ціновому плані, ми не допустили зростання цін, не дивлячись на те, що скоротили дешевий імпорт. Ціни на основні продукти не піднялися, ми знизили ціни. Звичайно це результати відповідної політики, котра проводилася в галузі сільського господарства і вона буде впроваджуватись надалі. В минулому році були здані найбільші зерносховища, овочесховища."

Як зазначив прем'єр, інфляція у 2011 мала рекордно низький рівень - 4,6%. Середня заробітна плата в Україні в грудні складала 3054 грн. Реальна купівельна спроможність досягла докризового рівня.

Соціальний блок: збільшено виплати при народженні дитини, інвалідам, дітям, позбавленим батьківського піклування. Працює механізм надання субсидій на оплату житлово-комунальних послуг. Адже, як сказав Прем'єр, Президент поставив чітке завдання тарифи для населення не збільшувати.

Микола Азаров - Прем'єр-міністр України: "І в економіці, і у соціальній сфері, і в сфері фінансів ми зробили все можливе для того, щоб забезпечити вихід країни з кризи. У таких несприятливих умовах ми добилися результатів максимально можливих. І це дає нам впевненість в тому, що 2012 рік буде роком збільшення реального благоустрою наших людей, реального розвитку нашої економіки."

f t g m

счетчики